İsmail Koncuk; bu rezalet devam ederse üyelerimiz sınavlara girmeyecek

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk hükümet yetkililerini ve MEB’i uyardı. Kamuda va rolanr ezlatin devam etmesi halinde sendika üyelerinin sınavlara girmeyeceğini belirtti.

İsmail Koncuk; bu rezalet devam ederse üyelerimiz sınavlara girmeyecek

İsmail Koncuk; bu rezalet devam ederse üyelerimiz sınavlara girmeyecek

MEB yönetici görevlendirme sözlü mülakat sonuçları açıklandı ancak sonuçlarda yaşanan torpil rezaletinin yankıları sürüyor. En son yayımlanan yönetici görevlendirme yönetmeliği için ilk günden itibaren yaptığı eleştiriyi sürdüren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kamuda liyakate ve hakkaniyete dayalı bir yönetici görevlendirme sistemi getirilmesine vurgu yaptı.

ÇETELEŞME VAR

Milli Eğitim Bakanlığında yaşanan yönetici atama sürecinin endişe verici ve üzücü bir boyuta ulaştığını belirten İsmail Koncuk, 15 Temmuz’dan ders almayan yerel çetelerin yönetici görevlendirmelerinde kendilerinden olmayan kişilere hak tanımadığını ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere gerek MEB personellerinin gerek diğer kamu personellerinin çetelere teslim olduğunun altını çizen Koncuk, bunda en büyük etkenin de merkez teşkilatlarının taşra teşkilatlarına hakim olmaması olduğunu açıkladı. İktidarın liyakat ve kabiliyet ön planda tutularak kamu düzenini sağlamasının bir görevi olduğunu ifade eden İsmail Koncuk, iktidar çetelere karşı gerekli tedbirleri almalıdır dedi.

Yerel çetelere önlem alınamadığı takdirde MEB başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşların ahlaki zaafiyet içerisinde olan kişilere kalacağını vurgulayan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bilgi sahibi olmayan, yeterli donanımı olmayan egoist kişilerle kamu kurumlarında istenilen verim ve başarının yakalanamayacağının altını çizdi. Kurumlarda uygulanan mülakat sistemi ile nitelikli kamu personeli bulmanın imkansız hale getirildiğine değinen Koncuk bunun da artık herkes tarafından görülmesi gerektiğini belirtti.

TEPKİMİZİ GÖSTERECEĞİZ

Bu anlayışın ve uygulamanın devam etmesi halinde gerekli tepkiyi göstereceklerini ifade eden Koncuk, gösterilecek en net tepkinin ise yapılan bu sınavları protesto etmek olacağını açıkladı. Yapılan sınavlarda vatansever kişilerin dışlanmasına tahammül etmeyeceklerini belirten İsmail Koncuk, ucube mülakat sisteminin devam etmesi veya liyakate dayalı bir uygulamanın gelmesinde garanti verilmediği takdirde sendika üyelerine bu sınavlara girmenin anlamsız olduğunu söyleyeceklerini ifade etti.

GÖREV TALEP EDİLMESİ VATANSEVERLİKTİR

Yönetici adaylarından, öğretmenlerden, kamu personeli üyelerinden gelen talepler doğrultusunda görev talep edilmesini bir vatanseverlik olarak gördük diyen İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen olarak bugüne kadar, düzelir artık bunlardan ders alınır diye beklediklerini ancak olumlu bir duruma gelmediğini ifade etti. Bunca şaibeye, rezalete rağmen buna engel olunamadığını belirten Koncuk, tam tersine mülakatın daha kapsamlı hale getirildiğini bunun ise kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Türk Eğitim-Sen genel Başkanı İsmail Koncuk sendika üyelerinin sınavlara girmemeleri konusunda ise şu açıklamayı yaptı;

İsmail Koncuk

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM