İsmail Koncuk; saçma sapan öğretmen strateji belgesi geri çekilmelidir

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk öğretmen strateji belgesi hakkında MEB’i ağır eleştirdi. Koncuk belgenin derhal geri çekilmesini istedi.

İsmail Koncuk; saçma sapan öğretmen strateji belgesi geri çekilmelidir

İsmail Koncuk; saçma sapan öğretmen strateji belgesi geri çekilmelidir

Öğretmen strateji belgesi 09.06.2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. MEB personel camiasında bu belgeye tepkiler sürerken, geçtiğimiz pazartesi günü Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin öğretmen strateji belgesi hakkında detaylı bilgiler verdi. EBA üzerinden mesleki çalışmalara katılan öğretmenlere seslenen Aktekin strateji belgesi hakkında basında yer alan bazı yanlışlıkları düzeltmek adına öğretmen strateji belgesi ayrıntıları için açıklamalarda bulunma ihtiyacı hissettiklerini ifade etti.

İSMAİL KONCUK: GÖREVİNİZ ÖĞRETMENİ YÜCELTEREK BAŞARMAKTIR

Öğretmen strateji belgesi hakkında twitter hesabından açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk belgeye tepki gösterdi. Milli Eğitim Bakanlığının bu belgeyi derhal geri çekmesi gerektiğini vurgulayan Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a seslendi ve öğretmenlik mesleğini aşağılayan tüm uygulamalardan vazgeçilmesini talep etti. MEB’in görevinin öğretmeni yücelterek başarmak olduğunun altını çizen İsmail Koncuk, öğretmeni herkesin önüne atıp, öğretmenleri tartışıp sonradan da öğretmenleri seviyoruz demenin inandırıcı olmadığını belirtti.

MEB AKLINI BAŞINA ALMALIDIR

Türk Eğitim-Sen Başkanı Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığının aklını başına alması gerektiğini belirtti. Öğrenci ve velilerin öğretmeni değerlendirerek puan vermesinin akla zarar bir durum olduğunu ifade eden Koncuk, bu durumun ayıp olduğunu belirtti. MEB’de rollerin değiştiğinin altını çizen İsmail Koncuk, öğretmen strateji belgesini yapan ve bu belgeyi utanmadan savunan bizden değildir açıklaması yaptı.

ÖĞRETMENLİK PEYGAMBERLİK MESLEĞİDİR

Öğretmenlik mesleğinin kutsal ve önemli bir meslek olduğunu ifade eden Koncuk, MEB’in bu mesleği ne hale getirdiğini görmesi gerektiğini açıkladı. Bu belgeyi çıkartanların Türk İslam kültüründen haberi olmadığını belirten Koncuk, belgenin hemen geri çekilmesini aksi takdirde öğretmeni kaybeden toplumların geleceklerini de kaybedeceklerini ifade etti. Öğretmene 4 yılda bir sınav getiren performans sistemini savunanların dost olamayacağını, bunlarla hasım olunacağını açıklayan Koncuk, öğretmenliğin sevgi mesleği olduğunu bunun da sınavla performansla ölçülemeyeceğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Adamın takıldığı konu kötüymüş, bence bu değerlendirme bu denli kötü olamaz.
    Yalnızca şu strateji adını kaldırsın, ne o öyle? Savaş mı yapıyor hocalar yoksa?

  2. Alan değişikliği bir an önce yapılmalıdır. Mezun olduğum alanda çalışmak istiyorum.Sınava yan alandan değil mezun olduğum sınıf öğretmenliği alanından girmek istiyorum

  3. Liyakatsizlik,adam kayirma,torpil listeleri ayaklar altinda dolasiyor,her kurum neredeyse mulakatla atama yapmaya basladi.Sonrada stratejiymis…Ilk once isi ehline vermeyi bir deneyin.Okullar torpil listeleriyle gelen idareci doldu.Nasil ogretmenlerin yuzlerine bakip adaletten,isini iyi yapmaktan,ogrenciye durustlugu ve saygiyi anlatacak bu idareciler…kimin nereye atanacagi daha listeler aciklanmadan belli oluyorken,mulakatta kimin kac puan alacagi,kimin 1. olacagi konusulmusken birakin stratejiyi…Egitim çöktü,ogrenciler bitti.yaz boz tahtasına donduruldu.Ben yaptim oldu.cinsel istismar suclari,devamsizliklar,uyusturucu,ahlaki çöküntü ilkokullara kadar inmisken torpilli olanlar nasil o ekmekler kursaklarindan geciyor ki…O kadar AH aldiki aldiniz ki kul hakki yiyerek gelenler.Birde agzinizdan din iman ajlak kuran hak hukuk eksik olmaz.

    • Herif, eğitim düzeninden anlamıyor ki, “ver gitsin” kafası… Gerçi benim kafamı karıştırdı, bilmiyorum güçlük çıkarmaya çalışıyor mu?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM