İsmail Koncuk; sözleşmeli öğretmenleri tehdit eden şerefsizdir, soytarıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sözleşmeli öğretmenleri sendika üyeliği konusunda tehdit eden sendikacıların olduğunu açıkladı. Bu kişilerin sözleşmeli öğretmenleri sözleşmelerini uzatmamak ile tehdit ettiklerini vurgulayan Koncuk, bunu yapanlar haysiyet yoksunu olan şerefsizlerdir açıklamasında bulundu.

İsmail Koncuk; sözleşmeli öğretmenleri tehdit eden şerefsizdir, soytarıdır

İsmail Koncuk; sözleşmeli öğretmenleri tehdit eden şerefsizdir, soytarıdır

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmen ataması sonrasında en çok tartışılan konulardan birisi sözlü mülakat olmuştu. Türk Eğitim-Sen tarafından sözleşmeli öğretmen ataması kriteri olan sözlü mülakata dava açılmıştı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sözleşmeli öğretmenlerle ilgili farklı bir konuya değindi. Koncuk, sözleşmeli öğretmenlerin sendika üyeliği hususunda tehdit edildiklerini vurguladı.

TEHDİT EDEN ŞEREFSİZDİR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk twitter hesabından yaptığı açıklamada, sözleşmeli öğretmenlerin sözleşmelerini uzatmamak ile tehdit eden soytarıların sahnede olduğunu açıklayarak, bazı sendika temsilcilerin sözleşmeli öğretmenleri tehdit ettiğini belirtti. Önceki dönemlerde de aday öğretmenlere bizim sendikaya üye olmazsanız sizin adaylığınızı kaldırmayız tehditlerinin olduğuna da değinen İsmail Koncuk, bu iddiaların gerçekle alakası olmadığını, öğretmenleri korkutarak üye yaptıklarını ifade etti. İsmail Koncuk, bu tarz tehditlerle sözleşmeli öğretmenler üzerinde baskı kuran, onları tehdit edenlerin şerefsizce tutum içinde olduklarını belirtti.

TES’TE ADAYLIĞI KALKMAYAN ÖĞRETMEN YOK

Türk Eğitim-Sen’e üye olmuş aday öğretmenler arasında adaylığı kalkmamış öğretmenin bulunmadığını açıklayan Koncuk, TES üyesi tüm öğretmenlerin adaylıklarının sorunsuzca kaldırıldığının altını çizdi. Koncuk, bu tarz yalanlara ve korku dolu cümlelere sözleşmeli öğretmenlerin de inanmaması gerektiğini açıklarken, bu kişilerin yüzlerine tükürülmesi gerektiğini ifade etti.

TÜRK EĞİTİM-SEN MAZLUMUN YANINDADIR

Genel Başkan İsmail Koncuk açıklamasında bu tarz kişilerin yaptıklarının karşılığının hukuk önünde cezasının ağır olduğuna değinirken, alçakça tehdit eden bu kişilerin Türk Eğitim-Sen’e bildirilmesini istedi. Türk Eğitim-Sen olarak gerekenleri yapacaklarını vurgulayan Koncuk, mazlumun yanında olduklarını açıkladı.

ASALAKLARA İZİN VERMEYİN

Koncuk ifadesinde bu tarz kişilere destek verenlere de değindi. MEB teşkilatı içerisinde bu kişilere kimsenin destek vermemesi gerektiğini açıklarken, bu tarz şerefsizce yaklaşımlara sözleşmeli öğretmenler, MEB personeli ve memurların izin vermemesi gerektiğini belirtti. Bu kişilerin oluşturdukları korku ortamı ile vampir gibi beslendiklerini, asalak gibi yaşadıklarını söyleyen Koncuk, kamuda bu tarz kişilere göz yummanın buna destek olmak anlamına geldiğini vurguladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM