İsmail Koncuk; tüm sözleşmeli öğretmenler kadroya alınmalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmen ataması ve sözleşmeli öğretmenlerin durumları hakkında açıklamada bulundu.

İsmail Koncuk; tüm sözleşmeli öğretmenler kadroya alınmalıdır

İsmail Koncuk; tüm sözleşmeli öğretmenler kadroya alınmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılında atama yapacağı 20 bin ve ek 5 bin olmak üzere toplamda 25 bin öğretmen kontenjanı için duyuruya hazırlanırken Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk MEB’in artık sözleşmeli öğretmen ataması yapmamasını ve tüm alımların kadrolu olmasını istedi.

SÖZLEŞMELİ ATAMA SONA ERDİRİLMELİ

Sözleşmeli öğretmen ataması artık sona erdirilmeli kadrolu öğretmen ataması yapılmalıdır.” açıklamasında bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanlığından bundan sonra yapılacak atamaları kadrolu gerçekleştirmesini istediklerini belirtti. Devlet çalışanlar arasında ayrım yapmamalı vurgusu yapan Koncuk, tüm atamaların kadrolu yapılmasının istenmesinin hukuki ve insani açıdan doğal bir durum olduğunun altını çizdi.

SÖZLEŞMELİLER KADROYA ALINSIN

Hali hazırda görev yapan sözleşmeli MEB personelleri içinde çağrıda bulunan Koncuk, MEB’in tüm sözleşmeli öğretmenlere kadro vermesini ve kadroya alınmalarını talep etti. “Şuan görevde olan tüm sözleşmeli öğretmen ve memurlar da kadroya geçirilmelidir.” açıklamasında bulunan İsmail Koncuk “Devlet çalışanlarını ayıramaz, farklı hukuki normlara tabi tutamaz.” dedi.

Hükümet çalışma hayatında yaşanan bu parçalı bulutlu ortamı görmek zorundadır. Nedir bu? 4B’li, 5393’lü, İHS’li, vekil istihdam yakışıyor mu? Anayasa kanunların vatandaşlarımıza farklı uygulanamayacağını ifade etmektedir, o halde çalışma hayatında bu farklılıklar nedendir?

ifadelerini kullanan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı, bu taleplerinde ısrarcı olduklarını ve taleplerini takip edeceklerini açıkladı. Sözleşmeli kamu çalışanları için tek yolun kadro olduğunu vurgulayan İsmail Koncuk “Tayin isteyemeyen, çakılı çalıştırılan, görevde yükselme hakkı bile olmayan, tayin ve izinleri dahi farklı olan bir çalışan modeli ne insanlık ne vicdan ne de hukukidir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Merhabalar eşim sozlesmeli olarak doğuda bir köye atandı özel sektörde çalışıyordum istifa etmek zorunda kaldım ki mecburen bulunduğumuz yer merkeze değil ilcesi dahi 90 km uzaklıkta işsiz kaldım yapacak hiç birsey yok pisikolojim bozuldu cildirma noktasindayim allah rızası için birileri bu durumu düzeltin kadro isitoyruz.

  2. Ogretmenler eslerinden bosanmaya basladi daha henuz 9 yillik evliligini bitirmek zorunda kaldi bir sozlesmeli ogretmen meslektasimiz bu nereye kadar boyle devam edecek ailelerin temellerinderinden sarsilmaya basladi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM