İsmail Koncuk; Üyesini adam yerine koymayan, korkak sendikacılar var

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk açıklamasında bazı sendika ve yöneticileri kastederek üyelerine destek vermeyen, onları savunmayanların olduğunu belirtti.

İsmail Koncuk; Üyesini adam yerine koymayan, korkak sendikacılar var

İsmail Koncuk; Üyesini adam yerine koymayan, korkak sendikacılar var

Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonu (Türkiye Kamu- Sen) Genel Başkanı İsmail Koncuk üyesinin arkasında durmayan, üyelerine destek vermeyen sendikaları ve o sendikaların yöneticilerini eleştirdi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sendikaların hukuksuzluklar karşısında üyelerine destek vermeleri gerektiğini belirtirken, üyesinin yanında durmayan, üyesini adam yerine koymayıp üyesini satanların olduğunu açıkladı.

KONCUK: BİZ ADALET VE HUKUK İSTEDİK, İSTİYORUZ

Genel Başkan İsmail Koncuk sendikasının Antalya’da düzenlenen öğretmenler günü programına katıldı. Sendika genel merkez yöneticilerinin de katıldığı programa Antalya ve çevre illerden sendika üyeleri de iştirak etti. Programda açıklamalarda bulunan İsmail Koncuk 15 Temmuz hain darbe girişimine de değindi. Darbelerin asla kabul edilebilir bir durum olmadığını belirten Koncuk, 15 Temmuzdan sonra ne söyledilerse bugün de aynı tavrı ortaya koyduklarını belirtti. Türkiye Kamu-Sen’in ve Türk Eğitim-Sen’in her daim hukuk ve adalet vurgusu yaptığını hatırlatan Koncuk, bazılarının asıp kesip yıkın dediği dönemlerde kendilerinin adaletten ve hukuktan yana olduklarını belirtti. İsmail Koncuk sözlerinde adaletten uzak, hukuk dışı tüm yaklaşımların doğru olmadığını ifade etti.

KORKAK SENDİKACILAR

İsmail Koncuk, tüm sendikaların hukuksuzluk karşısında üyesinin yanında olması gerektiğine değinirken, üyesini savunmayan, destek vermeyenlerin olduğunu belirtti. Haksızlık ve adaletsizlik karşısında üyesinin yanında olmanın normal olduğunu asıl anormal olanın üyesinin suratına kapıları kapatmak olduğunu açıklayan İsmail Koncuk, sesini çıkarmaya korkan, haksızlığa uğramış üyesinin yüzüne kapıları kapatan korkak sendikacılar olduğunu ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Kendine sığınanı korumak dinimizin gereği milletimizin özelliğidir. Kim olursa olsun. Oğlunun katilini bana sığındı diye koruyan baba gibi. Bence bazı sendikalar kim idareci olacak onla uğraşsın….

  2. mesela eğitim bir sen …5 dilekçe yazdım birine cevap verin be ya..hepsini görmezden geldiler yazık,benim kriterim yok açıkta neden bekliyorum bende anlamadım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM