İsmail Koncuk; yaklaşık 6 bin MEB personeli göreve iade edilecek

İsmail Koncuk yaptığı açıklamada göreve iade edilecek öğretmen sayısının yaklaşık 6 bin kişi olduğunu belirtti. Koncuk göreve iade edilecekler arasında FETÖ soruşturması ve eylemlerden dolayı açığa alınanların olduğunu açıkladı.

İsmail Koncuk; yaklaşık 6 bin MEB personeli göreve iade edilecek

İsmail Koncuk; yaklaşık 6 bin MEB personeli göreve iade edilecek

Dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yaptığı 5 bin öğretmenin göreve iade edilecek açıklamasından sonra bugün Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yeni bir açıklama geldi. İsmail Koncuk yaptığı açıklamada yaklaşık 6 bin öğretmenin göreve iade edileceğini belirtti. İade edilecek öğretmenler arasında hem FETÖ soruşturması hem de terör örgütü bağlantısı ile açığa alınanların olduğuna değinildi.

AÇIKTA BEKLEYENLER

Soruşturmalar kapsamında şu ana kadar açığa alınan ve açıkta bekleyen yaklaşık 20 binden fazla öğretmen bulunmaktadır. 8-9 Eylül tarihinde terör örgütü PKK ile ilişkili oldukları gerekçesi ile 10 bin civarı öğretmen açığa alındı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamuda yürütülen FETÖ soruşturmalarında ise 10 binden fazla personel MEB‘de açıkta bekliyor.

İSMET YILMAZ: 5 BİN İADE

Meclis Genel Kurulunda Milletvekili Mustafa Balbay’ın sorusunu cevaplandıran Bakan İsmet Yılmaz 5 bin öğretmenin göreve iade edileceğini belirtti. Yılmaz’ın göreve iade edilecek dediği öğretmenlerin bugün (25 kasım) göreve başlamaları bekleniyor.

KONCUK: 6 BİN ÖĞRETMEN İADE EDİLECEK

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk’un yaptığı açıklamada ise yaklaşık 6 bin öğretmenin göreve iade edileceğinin vurgusu yapıldı. Koncuk iade edilecek öğretmenler içerisinde FETÖ soruşturmasından açığa alınanlar ile eylemlerden (8-9 Eylül açığa almalar) dolayı açığa alınanların olduğunu belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

22 yorum

 1. Özel okullarda çalışan çalışma izni iptal olan öğretmenlerin durumu ne olacak?614 öğretmene iade edildi..diğerleri ne zaman..

 2. Ya artık yeter lütfen vallahi de billahide takatim kalmadı ya suçum yok evime ekmek goturemiyorum evimde huzurum kalmadı sayın editör lütfen güvenlik güçlerine haber verin gelsinler bari beni içeriye alsınlar çünkü hergün bankalar arıyor borç isteyecek kimsem de kalmadı ya ben istifa etmisin sendikadan neden hayatımla bu kadar devletim oynuyor yazık bir aile yok oluyor kan davası oldu eşimin ailesi ile buna rağmen bosanmadik ama şu anda bosanacak duruma geldik ne olur yardım edin ey devlet duy sesimi artık

 3. Sendika ve banka kriterlerden çıkarılmalı. Çok ayıp bu tür mantıksızlıklar için eskiden askeriye ye gülüyorduk…

 4. Sayın editör başkentci adlı adres 21 bin öğretmen dönecek demiş.varmı bu konuda bi malumatınız

 5. Farkli görüşlere de sahip olsak bu süreçte bizleri yalnız birakmadiginiz için sürekli haber yaparak gündem oluşturduğunuz için çok teşekkür ederim.ben Hatay dan yaziyorum.Bugün iade edildiğimi öğrendim. Tek suçum ki bu suç ise eğer 29 aralik grevinde savaş olmasın çocuklar okula gitsin demekti…Pazartesi gorevime basliycam hayirlisiyla ve buruk bir şekilde umarım kısa zamanda biz de öğrencilerimiz de toparlar durumu.bize gerçekten büyük geçmiş olsun ve geri kalan tüm iyi niyetli (suçsuz demiycem çünkü artık göreceli bir kavram oldu) umarım tüm iyi niyetli arkadaşlarımız bian önce işlerine dönerler. Allah sabır versin arkadaşlar ve inşallah bian önce hersey normale döner.

 6. Başımıza gelen bunların başına da gelecekti. Biz ihraç olduk onlar iade…Yok efendim garibanın başına gelen başkasının başına gelmez. Onlar iyiki iade oldu. Darısı başımıza…

 7. Adamların arkasında sendika gücü var.eğitim sen olsun ;Türk eğitim-sen olsun sesi çıkıyor.olan bizim gibi uyduruk sendika üyelerine oluyor . Allah için sendika kriteri kriter olmaktan çıksın yeter artık her gün haber okumaktan ve boş boş oturmaktan yoruldum.allah yar ve yardımcımız olsun……

 8. Sayın editör ihraçlarla ilgili sayın koncuğun twitleri var.biz teşekkür ediyoruz lütfen sizde haber yapın

 9. Arkadaşlar demedi demeyin yazın bir yere allahın izni ile sendika ve bankasya dan dolayı ihraç olan herkes goreve iade olacak dün Körfez mhp ilçe başkani açıkladı bankada çok yüksek miktarda para yoksa bylook yoksa rahat olun doneceksiniz dedi kocaeli Körfez mhp ilçe başkanı

 10. Editorum bize once cok umut verdin simdide sesin cikmiyor where are you? Yorumlarıniz bize iyi geliyordu.

  • İsmail koncuk twettr hesabında ihrac olanlarla ilgili hiçbir gelisme olmadığını yazmis bosuna heveslenmisiz yok kriter değişiyor falan değişen hiçbir şey yokmuş malesef. Allah tn ümit kesilmez deyip beklemeye devam

 11. Eğitim Bir-Sen yönetimi önce Sayın İsmail KONCUK’tan biraz sendika yönetimi dersi alsın. Gerçi arasıra sağolsun bir ayar çekiyor ama bunların eğitimi daha çoook sürer gibi..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM