İsmail Koncuk’tan Ağustos 10 bin öğretmen ataması hakkında MEB’e çağrı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yapılan öğretmen ataması açıklamasında öğretmen adaylarının Ağustos ayında 10 bin atama beklediği vurgulandı.

İsmail Koncuk’tan Ağustos 10 bin öğretmen ataması hakkında MEB’e çağrı

İsmail Koncuk’tan Ağustos 10 bin öğretmen ataması hakkında MEB’e çağrı

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk “10 bin öğretmen ataması hemen yapılmalıdır.” ifadesini kullandı. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın “öğretmen ataması 2018 yılında yapılacak” açıklamasını eleştiren Koncuk, bu ifadenin önceki sözlerle çeliştiğine işaret etti.

10 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YETMEZ

MEB’in öğretmen ihtiyacı verilerine göre 81 bin öğretmen atanması gerektiğini vurgulayan İsmail Koncuk, 2017 yılı Ağustos ayında yapılacak 10 bin atamanın dahi bu yaraya merhem olamayacağının altını çizdi. Bakan Yılmaz tarafından 81 bin öğretmen ihtiyacı olduğunu hatırlatan İsmail Koncuk bu sorunun tüm ihtiyaçlara öğretmen ataması yapmakla çözüleceğine değindi. Öğretmen ihtiyacına göre atama yapılmaması halinde eğitim öğretimin aksamalarla devam edeceğini, ücretli öğretmenler görevlendirileceğini belirten Koncuk, Peki ihtiyaç olan 81 bin öğretmen atanmazsa eğitim öğretim nasıl yürüyecektir?Tabi ki kör, topal.Yine ücretli öğretmen, yine sömürü! ifadesini kullandı.

CUMHURBAŞKANI SÖZ VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ağustos ayında 10 bin öğretmen ataması yapılacaktır sözünün nereye gittiğini soran Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, 2018 yılında öğretmen ataması elbette yapılsın bu ayrı bir konudur ancak Ağustos 10 bin öğretmen ataması sözü unutuldu açıklamasını yaptı. Verilen sözün 450 bin öğretmen adayı ve aileleri ile birlikte 2 milyona yakın kişiye verildiğini hatırlattığını belirten Koncuk, Türk Eğitim-Sen’in bu verilen sözü tekrar hatırlattığını ve bu sözün yerine getirilmesi için çağrıda bulunduklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM