İsmail Koncuk’tan OHAL komisyonu ve 14 Ekim açığa alma açıklaması

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk OHAL komisyonu hakkında açıklamalarda bulundu. TES Başkanı Koncuk, komisyonun kurulmasının olumlu olduğu görüşünü daha önceden de ifade ettiğini belirterek masumlar için OHAL komisyonunun biran önce kararını vermesi gerektiğini vurguladı. Öğretmenler İçin olarak hatırlatırsak; OHAL komisyonu kurulma tarihi olarak ilgili KHK’de net bir bilgi verilmezken, 1 ay içerisinde komisyona üye seçimi 6 ay içerisinde de başvuruların kabulüne başlanması gerekmektedir.

İsmail Koncuk’tan OHAL komisyonu ve 14 Ekim açığa alma açıklaması

İsmail Koncuk’tan OHAL komisyonu ve 14 Ekim açığa alma açıklaması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada OHAL komisyonu hususuna değindi. OHAL komisyonu kurulması ve diğer hükümler son çıkan Kanun Hükmünde Kararnamelerde yer almış ve meslekten ihraç edilen kamu personelleri ile kapatılan TV, STK; yayınevi vs itirazlarının görüşülmesine yasal bir dayanak sağlanmıştı. OHAL komisyonu başvuru tarihi yayımlanan KHK’den sonra 6 aylık bir süreci kapsamaktadır. OHAL komisyonuna üyeler 23 Şubat 2017 tarihine kadar seçilecek olup, 6 ay içerisinde de dosya üzerinden yapılacak başvuruları görüşmeye başlayacak.

KONCUK: GEÇ GELEN ADALET ADALET DEĞİLDİR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak masumlar için susmayacaklarını vurgulayan Koncuk, geç gelen adaletin adalet olmayacağını ifade etti. OHAL komisyonunun biran önce başvuruları almaya başlamasını ve masumların daha fazla mağdur edilmemesini açıkladı. OHAL komisyonunun kurulmasını önemli bir gelişme olarak gördüğünü yineleyen İsmail Koncuk, açığa alınan ihraç edilen ancak suçsuz olduğu ortada olan kişiler için beklenilmemesi gerektiğini belirtti.

HERKES İÇİN ADALET

Devletlerin adalet ile yüceldiğini, devletletin adaletler ile yüceleceğinin altını çizen İsmail Koncuk, bir devlette adaletle hüküm sürülmesi durumunda insanların huzur içinde yaşayacağını ifade etti. Huzur ve mutluluk için Adalet vurgusu yapan Koncuk, herkesin bir hesabının olduğunu ancak Yüce Allah’ın da bir hesabı olduğunu belirtti.

14 EKİM AÇIĞA ALMALAR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk paylaşımına eklediği bir video da 14 Ekim açığa almalara da dikkat çekti. 14 EKİM’DE MASUMLAR VAR!!! CANIM DEVLETİM BİZİ GÖRÜN VE KORUYUN BİZ HAİN DEĞİLİZ. adlı videoyu paylaşan Koncuk gerçekten suçsuz olan kişilerin artık mağdur edilmemesi gerektiği vurgusu yaptı.

İsmail Koncuk tarafından paylaşılan video;

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

27 yorum

 1. sayın öğretmenim ağzınıza sağlık.inşallah bakanlıktan yetkili biri bunu görür de vicdanı sızlar.kendini bu öğretmenimizin yerine koyar.Allah korkusu vicdanı olan herkes kul hakkı yemenin önemini biliyordur.Ve inşallah bu yanlışlıklar ortaya çıkar.Şu dünyada birkaç yürekli insan inşallah kalmıştır da bu yapılan yanlışlıkları,dönen dolapları ortaya çıkarır, açıklar..

 2. Ucuz ekmek satan bir yer var evime uzakta her gün oraya yürüyüp ekmek alıyorum çocuklarıma harçlık veremiyorum kaloriferi yakamıyoruz paramız yok battaniyenin altında oturuyoruz eşim ameliyat oldu sabredecek gücüm kalmadı bu yapılan lar insanlığa sığmaz zaten bizi insan yerine koymuyorlar ağaç kökü yesin diyorlar emin olun onu da yeriz siz bundan mutlu olacaksınız ama unutmayın Allah bunun hesabını sorar

 3. Sayın Konçuk kusura bakmasın ama tıpkı Devlet Bahçeli gibi haftada bir rutin açıklamalarla yüzbin civarında memurun ekmeğinden edildiği böyle bir olayı resmen geçiştiriyor. Hem de kürsüye çıkıp konuşmaya bile tenezzül etmeyip sosyal medya hesabından açıklama yapıyor. Kardeşim çıkın ciddi ciddi basın açıklaması yapın. Mağdur öğretmenleri toplayıp bir yerde konuşma yapın. Somut bir adımınız olsun. Gidin ilgili bakanlarla konuşun. Bakan hangi kriterlerle ne için ihrac edildiğini dahi bilmeyen bunca memurun en azından berakını gidersin. Sayın konçuk bundan sonra sürecin nasıl işleyeceğini öğrensin. Dostlar alışverişte görsün türünden sosyal medyadan açıklama yapmayı bıraksın. Yüz bin kişi ihrac edilmiş kardeşim. Yüz bin….

 4. BAŞIMIN AĞRIMADIĞI BİR SANİYE VE HAKKIMIN YENDİĞİNE DAYANAMADIĞIM BİR AB YOK. GELİN KISA YOLDAN HALLEDİN ARTIK BİTSİN BU ZULÜM SUÇUM YOKSA NİÇİN BEKLİYİM ÖMRÜMDEN ÖMÜR GİDİYOR BENİM???

 5. Sendika dan ihrac edildiğimi düşünüyorum 2015 Şubat giriş Aralık çıkış adli süreç yaşamadım sadece 3 sivil gelmiş siteye yöneticiye sormuşlar gitmişler…adalet elbet Birgül tecelli edecek ama geç gelen adalet adalet değil işte…

 6. Yeni kurulan komisyona göre
  Hakkında ret kararı verilenler ise idari yargıya başvuracak ve bu 4 yıllık süreye 2-3 yıl daha eklenecektir. Hatırlanacağı üzere ihraç kararnameleri, ihraç edilenlerin doğrudan veya dolaylı olarak kamu hizmetine girmesini de engellemekte, yurtdışına çıkışları pasaportları (hem resmi hem sivil pasaportları) iptal ettiği için imkansız kılmaktadır. Bunun anlamı şudur. Örneğin ihraç edilen bir üniversite öğretim üyesi, 6 yıl işsiz kalacak, 6 yıl sonra haksız bir şekilde kamu görevinden çıkarıldığı tespit edilse bile kendisine hiçbir tazminat ödenmeyecektir. Kişinin bu ihlal sonrasında genel hükümlere göre zararının karşılanmasını istemesi de mümkün değildir.

 7. Yasal kriterler düzelir yoksa ipe un sermek olur. Adalet olsun korkmuyoruz. Ama adaletsizlikten korkuyoruz. Yetkililer sesimizi duyun artık.

 8. Change.org destek verin arkadaşımızın bahsettiği gibi adli süreç için ise 6 aydır zaten her gün gözaltına alınma korkusuyla yaşıyoruz

 9. Bunu çeken bilir her günümüz cehennem ve kabus. Artık bitsin ne olur bizi ancak bizim durumumuz da olanlar anlayabilir diğerleri normal hayatlarına devam ediyorlar anlayan yok. Çocuklarımızda bizde perişan olduk kapanması zor yaralar açıldı yeter ne olur yeter.

 10. Sendika banka bunlar devletin kontrolunde kurulmus kurumlar.
  Bunlarin suc olmadigini herkes biliyor.Artik akli selim insanlarin devreye girip bu haksizliga son vermelerini bekliyoruz.Yetkili kisilerin arasindada boyle insanlar vardir umuduyla.

 11. Evet ben adli idari hicbir surecten gecmedm.sendika uyesiydim malesef.ve cocugum bursla okulda okuyordu.bunlar yuzunden calan her kapida yuregim hopluyor.yasal olmayan bisey yok suc yok ceza var

 12. Dün gece bir rüya gördüm hakkimda tutuklama kararı verilmiş hapishaneye gidiyorum. Beni koydukları odanin penceresinden bakarak burada ömür nasıl geçer diyorum, aynı gece baska bir rüyada yakınım ariyor, iade khk si çıkmış gözün aydın diyor, hayalini kurmuştum aylar eveli, beyaz gömleğimi giyecektim tıpkı 15 temmuz gecesi gibi ama bu defa kefen niyetine değil, bakın işte suçsuzmuşum, bakın işte vatan haini değilmişim, bakin işte terörist değilmişim dercesine. Ve bana bu gözlerle bakipta biz seni biliyoruz demeyen arkadaşlarima diyeceğim ki deydi mi? Bir gece ve hangisinin yakin olduğunu bilmediğim iki rüya… bildiğim şey ise ne vatan hainiyim ne de terörist. Ayni zamanda 28 şubat mağduru Müslüman bir Türk vatandaşiyim.

 13. Arkadaşlar change org adresinde kampanya başlatılmış khk ile ihraç edilenler göreve iade edilsin diye oraya destek olalım hakkımızı arayalım başka yol yok bana göre insallah adalet tecelli eder tez zamanda allah yardımcımız olsun hepimizin.

 14. Arkadaslar su ana kadar ihrac edilenlerden adli surecten gecmeyen sorgulanmayan varmi? 9 aart tarihinde durusmasi olan arkadaslarimiz var ?ic sorglanmaanlar ne olacak?

 15. 14 ekimden beri olmayan kriterle açıktayım.gerçi olan kriterlerin suç olmadığınıda herkes biliyor ama yapacak bişe yok..benim durumumun kötü yanı neden alındığımı sanırım hiç öğrenemeyeceğim.

 16. Ismail koncuk bey e sonsuz tesekkurler oncelikle biz masumlar icin aciklamalarindan dolayi…bende video daki hocam gibi 14 ekimde aciga alindim ve kritersizim her soyledigi benim yasadiklarim be hissettiklerimdir…Allah masumlari korusun..

 17. Umarım pilot kararlar uygulanır…beklemek ölümden beter bıran önce görevime dönmek istiyorum…

 18. 14 ekimden beri googledan kriter sorguluyup hiçbirinin uymadığını gördükçe sinir krizi geçiren halimi Allaha havale ettim

  • arkadaşlar kendinizi hep masum olarak kabul edip diğerlerini sanki tererüst darbeci gibi lanse etmeye çalışıyorsunuz. FARKINA VARMADAN. bende öğretmenim 672 khk ile ihraç edildim. üstelik ifade verdiğimde sendikadan ihraç edilmişin dediler. biraz daha hassas olalım. sendika yasal bir sendika idi. öyle durum var ise sorun bizde değil. önlemini almayan devlet sorumludur. devlet asla vatandaşına kumpas kurmaz. ben yanlış yapabilirim ama devlet asla yapamaz. bizi suçlamakla yönetenler kendilerini kurtaramayacaklardır.

   • Anlayamadığımız bu işte hocam size katılıyorum.Burdaki arkadaşlardan hiçbiri suçlu değil suçsuz içerde olan insanlar da var biz hangimiz daha az suçlu diye bakıyoruz o moda girdik artık.Suçlu değiliz 2013 de istifa etmiş adamı da yargılıyor sendika üyesini de yargılıyorlar.Adalet olmayınca…Birde hocam siz adli süreç geçirdiniz mi sonuç nedir

 19. Allah tüm mazlum ve magdurlara yardim etsin inşallah.Hicbir seyden haberi olmayan,tirnaklarini kaziyarak serefiyle meslek sahibi olan,kimsenin sirtina basmadan,kimseye yalakalik yapmadan sadece isini yapanlara oldu olanlar.Yani anadolunun gariban çilekeş evlatlarina oldu olanlar.İSTİFA edinis olan bir sendikadan ihraç edilenler,vatani ve milleti için asla kötüluk dusunmeyenler,teneffuste bile sinifin,koridurun ışığını kapatanlar,yetistirdigi ogrencileri hep en onde ve vatan sevgisiyle yetistirenlere oldu.YAZİK GUNAH.IHRAC KRITERLERINI DEGISTIRIN.MASUMLAR DONSUN.Sendikadan,Teşvik vererek gonderilen ozel okuldan ihrac mi olur Allah askina.Allah tum masum ve magdurlara yardim etsin inşallah.Saygilar

  • HOCAM AYNEN ÖYLE ANADOLU İNSANINA OLDU.TIRNAKLARIMIZLA GİRDİĞİMİZ MESLEĞİMİZE ÜYEOLDUĞUMUZ SONRADAN İSTİFA ETTİĞİMİZ KIYTIRIK Bİ SENDİKADAN EMEKLERİM HEBA OLDU.MİLLET PERİŞAN OLDU.HERKES İMTİHAN İÇİNDE BEN BU ÜLKEYE İHANET EDECEK EN SON İNSANIM ÜLKÜCÜYÜM AMA GELİN GÖRÜN Kİ TERÖRİST OLDUK.ALLAH MAZLUMUN HAKKINI YEDİRMEZ BEN BUNU BİLİRİM.HERKES SABRETSİN
   NİYETİ ALLAH RIZASI OLANIN ALLAH GAYRETİNİ ZAYİ ETMEZ HERKES GÖREVİNE DÖNECEK.YALNIZ HERKES EŞİNİ DOSTUNU ARKADAŞINI SEÇECEK

 20. Bizi harcamayin harcatmayin…kriterler degissin…hakli haksiz ayirt edilsin yasal seyler kriter olmaktan ciksin ..

 21. Yalnız açığa alınan hocam kendini savunurken sendikaya üye olana da sağlam sallıyor.Herkes Nalıncı keseri gibi

 22. Kadeşim herkes ilahi adalet ahiretten filan bahsediyor. Bu şu anlama mı geliyor? Bir insan inançsızsa o zaman o kişiye adaletsizlik yapılması normal o zaman. İslam buna nasıl bakıyor?

 23. Ne güzel anlatmış sn. Koncuk,herkesin bir hesabı var ama Allahın da bir hesabı var!
  Geç kalan adalet adalet değildir!
  İnş. Ohal komisyonu mağduriyetleri giderir…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM