İsmet Yılmaz; Eğitim-Sen’in 120 bin üyesi hakkında soruşturma açılmadı

8-9 Eylül 2016 tarihlerinde açığa alınan öğretmenlerin son durumları hakkında gelen sorulara açıklamalarda bulunan Bakan İsmet Yılmaz, Eğitim-Sen üyelerinin soruşturmalarına da değindi.

İsmet Yılmaz; Eğitim-Sen’in 120 bin üyesi hakkında soruşturma açılmadı

İsmet Yılmaz; Eğitim-Sen’in 120 bin üyesi hakkında soruşturma açılmadı

TBMM’de görüşmelerde milletvekillerinden gelen soruları yanıtlandıran Bakan İsmet Yılmaz açığa alınan öğretmenlerin son durumlarında yaşanan gelişmeleri değerlendir. Bakan Yılmaz soruşturmaların sürdüğünü, mümkün olan en kısa sürede soruşturmaların sonuçlandırılacağını belirtirken soruşturmaların bitmek üzere olduğuna değindi. Yılmaz, FETÖ soruşturmaları kapsamında da açığa alınan öğretmenlerin olduğunu, tüm incelemelerin ve soruşturmaların tamamlanması için uğraşıldığını açıkladı.

EĞİTİM-SEN’DE SORUŞTURMA GEÇİRENLER

Milli Eğitim Bakanı Eğitim-Sen’in üye sayısının 120 bin olduğunu açıklarken, Eğitim-Sen’de soruşturma geçiren MEB personel sayısının 120 bin olmadığını belirtti. 120 bin üyesi olan bir sendikanın tüm üyelerine yönelik bir soruşturma olmadığına vurgu yapan Bakan Yılmaz terör örgütü bağlantılı öğretmenlerin durumuna da değindi.

TERÖRLE BAĞLANTILI OLMAYANLAR GÖREVE DÖNECEK

TBMM Genel Kurulunda açıklamalarda bulunan Bakan, açığa alınmış öğretmenlerin ne zaman göreve döneceği konusunda ise terör örgütü ile bağlantıları olmayanların görevlerine iade edileceği açıklamasında bulundu. Gerek FETÖ gerek PKK ile bağlantıları olan öğretmenlere verilen ve verilecek cezalarda bir mağduriyet oluşmadığının altını çizen Milli Eğitim Bakanı, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeci grubun içerisinde öğretmenlerin önemli bir güç olduğunu açıkladı. Genelkurmayın imamının da bir öğretmen olduğunu belirten Yılmaz, bu konuda mağdur olanların olduğunu düşünmediğini belirtti.

KAMUDAN HABER SİTESİNE TEPKİ

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan soruşturmalarla ilgili açıklamadan sonra kamu personel haber sitelerinde 50 bin Eğitim-Sen üyesinin FETÖ soruşturmalarına dahil olduğu açıklanmış bunun üzerine de Eğitim-Sen tarafından yazılı bir açıklama yapılmıştı. Eğitim-Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada ilgili kamu haber sitelerinin tetikçilik yaptığı belirtilmiş yalan haberlerden dolayı kınanmıştı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. devlet herşeyi biliyor eğer hiç bir şeye karışmadıysa zaten görev iadesi yapılıyor ama bağlantı varsa devlet acımaz çünkü millet idam edin diyor o hale geldik bukadar şehit var bukadar gazi var devlet geri vites yaparsa yazıklar olsun çünkü kan döktüler asıl hainlikte bazıları biz tekrar göreve geleceğiz tekrar darbe olacak diyorlar darbe gerçeklesseydi milyonlarca insanlar ölürdü türkiye suriye olurdu bire hainler

  2. Eğitim senin bütün üyeleri alınmadı ama AKTİFSEN in bütün üyeleri alındı. Bu nasıl bir toptancı anlayış. Araştırma yok sorgu yok sual yok ama bu fetöcü diye işinden et. Yazıklar olsun. Yıllarca bu mesleğe gönül verdim. Köylerde öğretmenlik yaptım çamur içerisinde eksi bilmem kaçlarda. Bu muydu mükafatınız. Yazıklar olsun söylediğiniz her kelimeye

  3. Bakanın haklı olduğu yer var, imam! Tabir edilen kişilerin öğretmenlerden olması yapılan itiraflarda anlaşılıyor fakat benim gibi sadece sendikaya üye olup istifa eden öğretmen de var bunlar müsteşar beyin ifade ettiği gibi hain de değil bakan beyin ifade ettiği gibi organik bir bagıda yok.mebde sendika sadece idareci olmanıza mani idi idareci olmayacaksınız cokta onemsenmezdi. Fakat yaşananlar çok üzücü tam bir bilgi kirliliği var.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM