İYEP’de görev alan öğretmenler ek ders konusunda mağdur edilmesin

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın İlkokullarda Yetiştirme Programı ek dersi hakkında Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine taleplerini iletti.

İYEP’de görev alan öğretmenler ek ders konusunda mağdur edilmesin

İYEP’de görev alan öğretmenler ek ders konusunda mağdur edilmesin

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ve Daire Başkanı Fatih Başak Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı ziyaret etti. Görüşmede Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi’de yer alırken Genel Müdür Gençoğlu İYEP hakkında açıklamalarda bulundu.

İYEP KONUSUNDA BAKANLIK KARARLI

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılının ikinci yarısında pilot olarak uygulanan bu sene de Kasım ayı başından itibaren aktif olarak okullarda hayata geçirilecek olan İlkokullarda Yetiştirme Programı ile ilgili Bakanlık yetkililerinin sendikalarla teması sürüyor. Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu Eğitim Bir-Sen ziyaretinde İYEP hakkında açıklamalarda bulunurken İYEP’i önemsediklerini, öğretmenlerden bu programa sahip çıkmalarını, sendikalardan da destek vermesini istedi.

ALİ YALÇIN İYEP EK DERSİNİ HATIRLATTI

Ali Yalçın MEB yetkililerinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirirken sorun üretmeyen, öğrencilerin yararına olan ve eğitim çalışanlarını mağdur etmeyen her uygulamanın yanında ve destekçisi olduklarını, olacaklarını kaydetti. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İYEP’de görev alan öğretmenlerin ek ders ücreti konusunda mağdur edilmemesini istedi ve Destekleme Yetiştirme Kurslarında olduğu gibi artırımlı ek ders istediklerini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM