Kamudanhaber; anket çalışmasında Ali Yalçın lehine manipüle yapıldı

Kamu haber siteleri arasında en bilinenlerden olan kamudanhaberNet sitesi tarafından yapılan anket çalışmasında HİLE olduğu ortaya çıktı. Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın’a 27 dakikada 20 bin oy verildiği açıklaması yapıldı.

Kamudanhaber; anket çalışmasında Ali Yalçın lehine manipüle yapıldı

Kamudanhaber; anket çalışmasında Ali Yalçın lehine manipüle yapıldı

Kamudanhaber adlı internet sitesi Hangi Sendika Başkanını Beğeniyorsunuz? isimli anket çalışmasını dün yayınladı. Anket çalışmasının başladığı dakikalardan itibaren ankette yer alan isimlerden Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk’un büyük oy üstünlüğü görüldü. Ankette yer alan isimlerden Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın ise Koncuk’un oy olarak çok gerisinde kaldı. Anket çalışmasında akşam saatlerinde yaşanan değişiklik dikkat çekti. Yaklaşık yarım saat içerisinde Ali Yalçın lehine 20 binden fazla oy kullanıldığı görüldü. Kamu haber sitesine yapılan itirazlar üzerine site anket çalışmasının inceleneceğini duyurdu.

OYLAR MANİPÜLE EDİLDİ

Gelen itirazlar üzerine anket çalışması yapan site anketi incelenmesi için site yazılım şirketi ile görüştü ve yazılım şirketi tarafından yapılan açıklamada sendika başkanları anket çalışmasında manipüle olduğu anlaşıldı. Anket çalışmasında dışarıdan müdahale edildiği açıklanırken, 27 dakika içerisinde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın lehine 20 bin 125 adet oy kullanıldığı ifade edildi. Firma tarafından log kayıtları sunularak oy kullanan kişilerin İP adresleri üzerinde analiz yapıldığı belirtildi.

Manipüle edildi!

Firma tarafından anket çalışmasında yapılan manipüle açıklaması kamudanhaber sitesi tarafından paylaşıldı. Akşam saatlerinde ankete oy kullanılan zamanda siteye 20 bin kişi girmediğini ifade eden haber sitesi buna rağmen oylarda bu kadar hızlı artış olmasının mümkün olmadığını belirtmişti.

manipüle

ANKETTEN GÖRÜNÜM

Öğretmenler İçin olarak yaşanan bu durumu sizlere daha sağlıklı olarak aktaracağız. Anket çalışmasında 4 Ocak 2016 tarihli sabah 08.07 görünümü aşağıdadır. Resimde görüldüğü gibi ankette İsmail Koncuk 12557 oy, Ali Yalçın 3750 oy almıştır.

sendika anket

Saat: 12:43 Oy oranları. Anket çalışmasında 4 ocak 2017 saat 12:43’ü göstermektedir. Oylara baktığımız zaman Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk’un oy sayısı 14444’e yükselirken, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın oyları ise 4178’e yükselmiştir.

anket

Saat: 20:17. 4 Ocak 2017 akşam saatlerinde ise oy oranlarına baktığımız zaman gün içerisindeki oran korunmaktadır. 15843 oy alan İsmail Koncuk, 4527 oy alan Ali Yalçın’a göre üstünlüğünü korumaktadır.

sendika

SAAT 21:00, İNANILMAZ DEĞİŞİKLİK

Saat 20:30 ile 21:00 arası anket oy sonuçlarında çok büyük değişiklik oldu. Anket çalışmasında Ali Yalçın’ın oyları ayrım saat içerisinde 20 bina arttı ve Ali Yalçın’a oy verenlerin sayısı 24 binleri geçti. Koncuk’a ise 16 binlerde oy verildiği görüldü. Ankete manipüle karıştı açıklamasından sonra kamudan haber sitesi anketteki 20 bin oyu sildiğini açıkladı ve anket çalışmasının artık twitter üzerinden yapılacağını açıkladı. Anket çalışması twitter adresi için TIKLAYINIZ

kamudanhaber

İSMAİL KONCUK: YAZIKLAR OLSUN!

Kamudanhaber sitesinin bu açıklamasından sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ankete hile karıştıranlara yazıklar olsun dedi. Memur-Sen’e seslenen Koncuk, bu işi eğer onlar yapmadılarsa mahkemeye vererek bunu ortaya çıkarmalılar açıklamasında bulundu.

http://www.ogretmenlericin.com/

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

    • Bizim rakibimiz yok 🙂 Biz onların rakibiyiz, onlar bunlar şunlar yandaşlık yapsın biz doğru bildiğimizi yapalım. Onlar bunlar şunlar boş haberlerden para kazanmanın derdine düşsün biz onurlu insanların onurunu korumanın derdine düşelim.

      • Meb şube müdürlüğü mağdurlarını da gündeme getirin. Danıştay defalarca iptal etti. bireysel mahkemelerimizi de kazandık ama hukuk yok. adalet yok. MEB yargı kararlarını uygulamıyor.

  1. Bu adamlar hile yapmada ve kayyumla mala çökmede uzmanlaştılar.Onlarla yarışamazsınız.Hayrettin karamandan hile fetvası da almışlardır.

  2. İsmail koncuk gönülleri fethetmis yiğit bir adam ihtiyacı mı var allah aşkına saygılar büyük başkan

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM