Kamuran Karaca; Eğitim-Sen üyeleri ay sonuna kadar göreve dönecekler

Açığa alınan öğretmenlerle ilgili en son gelişmeler açığa alınan MEB personelleri tarafından merakla beklenirken, açığa alınmış öğretmenlerin meslekten ihraç mı edileceği yoksa göreve iade mi edileceği konusunda kesin bilgi yer almamaktadır. Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ise açığa alınan Eğitim-Sen Üyeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kamuran Karaca; Eğitim-Sen üyeleri ay sonuna kadar göreve dönecekler

Kamuran Karaca; Eğitim-Sen üyeleri ay sonuna kadar göreve dönecekler

Açığa alınan öğretmenlerle ilgili gelişmeleri paylaşan Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, açığa alınan Eğitim-Sen üyelerine haksızlık yapıldığını savundu. Karaca Gaziantep’de yaptığı konuşmada FETÖ sürecinde Eğitim-Sen üyesi öğretmenin ya da Eğitim-Sen üyesi eğitimci MEB personelinin yer almadığını vurgularken, sonrasında ise kendini gizlemek isteyenlerin özel çabaları ile Eğitim-Sen üyelerini sürece çekmeye çalışıldığını belirtti.

KENDİLERİNİ GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, FETÖ soruşturmasında kendini gizlemeye çalışanların, okul müdürlerinin, şube müdürlerinin, milli eğitim müdürlükleri içerisinde yetkililerin Eğitim-Sen’i sürece dahil etme çabaları neticesinde Eğitim-Sen üyelerinin açığa alındığını belirtti. Karaca süreci siyasal olarak lehine çevirmek isteyenlerin özel çaba sarfettiğini belirtti. Karaca, Eğitim-Sen tarafından yapılan sendika grevini, sendika basın açıklamasını, sendika basın toplantısını FETÖ soruşturma sürecinin bir parçası gibi bir algı yaratmaya çalıştıklarını vurguladı.

9 BİN 400 EĞİTİM-SEN ÜYESİ AÇIĞA ALINDI

Açığa alınan 11 bin 301 öğretmenin içerisinde 9 bin 400 Eğitim-Sen üyesi olduğunu vurgulayan Kamuran Karaca, Eğitim-Sen olarak yaşanılan bu sürece sessiz kalmadıklarını belirtti. Haksızlıkları kamu oyu, milli eğitim bakanı ve siyasiler ile paylaştıklarını belirten Eğitim-Sen Genel Başkanı bu konuya sessiz kalmayacaklarını da ifade etti.

GAZİANTEP’TE 407 EĞİTİM-SEN ÜYESİ AÇIĞA ALINDI

Gaziantep’te sendika üyelerine seslenen Kamuran Karaca, açığa alınan 9 bin 400 Eğitim-Sen üyesinden 407 üyenin de Gaziantep’te olduğunu açıkladı. Karaca, Eğitim-Sen şube başkanının ihraç edildiğini, Eğitim-Sen şube sekreterinin sürgün edildiğini vurguladı.

GÖREVE DÖNECEKLER

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca sendika olarak verdikleri mücadele sonrasında belli bir noktaya geldiklerini belirtti. Karaca bu ayın sonuna kadar Eğitim-Sen üyelerine yapılan haksızlığın büyük ölçüde ortadan kaldırılacağını belirtirken, ay sonuna kadar açığa alınan  Eğitim-Sen üyelerinin görevlerine dönmüş olacaklarını açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM