KESK; Memurun iş güvencesi referandumdan sonra kalkacak

Memurun iş güvencesi son dönemde memur basınında ve kamu haber sitelerinde tartışılırken sendikalardan bu konuda açıklama gelmeye devam ediyor. KESK tarafından yapılan açıklamada Başkanlık ve Anayasa referandumundan sonra memura performans sisteminin getirileceği ve iş güvencesinin kaldırılacağı vurgusu yapıldı.

KESK; Memurun iş güvencesi referandumdan sonra kalkacak

KESK; Memurun iş güvencesi referandumdan sonra kalkacak

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Sekreteri Hasan Toprak iş güvencesi konusu ile performans sistemi konusuna değindi. Toprak yaptığı açıklamada referandum sonrası hayata geçirilecek uygulama ile birlikte memurun iş güvencesinin ortadan kaldırılacağını ifade ederken, yapılan değişikliklerin de bunun getirilmesi yönünde olduğunu belirtti. KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan iş güvencesini kaldırmıyoruz açıklamasının referandum öncesi oy kaybı telaşı nedeniyle yapıldığını vurguladı.

OHAL’DE İŞ GÜVENCESİ ORTADAN KALKTI

Evrensel’in haberine göre KESK Genel Sekreteri yaptığı açıklamada içinde bulunulan OHAL’den dolayı iş güvencesinin zaten ortadan kaldırıldığını ifade etti. OHAL içerisinde uygulanan KHK’lerle birlikte iş güvencesinin kalmadığını belirten Toprak, iktidarın kendi profiline uymayan kamu personellerini meslekten ihraç ettiğini açıkladı. Kamudan ihraçları ihraç olarak değil kamuda işten atmak olarak değerlendirdiklerini belirten Toprak, referandum sonrası yaşanacak gelişmelerle birlikte işten atmaların kalıcı olma ihtimaline değindi.

OY KAYGISI VAR

Hükümetin programında iş güvencesinin yıllardır kaldırılması yönünde bir planlama olduğuna değinen Hasan Toprak, referandum öncesi oy kaygısından dolayı iş güvencesi kaldırılmayacak ifadelerinin kullanıldığını açıkladı. Kamu personelleri içerisinde büyük tepkiye neden olmamak için bu yönde bir siyasi yaklaşım izlenildiğinin altını çizen Toprak, referandum sonrası ise gerçek reformun hükümet tarafından uygulanacağını memurun iş güvencesinin kaldırılacağını ve performansın getirileceğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Seçimden sonra memurlar için hayati bir dönem başlayacak. Seçim sonucu ne olursa olsun hükümet iş güvencesini ortadan kaldırmayı deneyecektir. KHKlerle ihrac edemediği memurları da adil olmayan, muğlak ve şaibeli puanlarla meslekte başarısız ve yetersiz olduğu gerekçesiyle tasfiye etmeye girişecek ta ki devlet kademelerinde kendilerine kapıkulu misali dalkavukluk etmeyen memur kalmayıncaya dek durmayacaklardır. Bu sadece memurlar için değil, tüm Türkiye ve millet için de felaketle sonuçlanacak, devletin bir kabile devletine dönüşeceği bir durumu ortaya çıkaracaktır. KESK-EĞİTİM-SEN her zamanki gibi bu gidişe ilk ve en önde dur diyecek konfederasyon ve sendikadır. Hangi sendikanın üyesi olursanız olun. Bu gidişe sessiz kalmayın. KESK’e destek verin. Sendikalarınıza bu konuda baskı yapın. Olmazsa KESK’e katılın. Ama bu gidişe dur deyin. Kendiniz için, ülkeniz için, milletiniz için dur deyin.

  2. Bizi hukuksuz şekilde attılar bizden sonrakileri hukuka uygun atacaklar yerini yapiyorlar

  3. Su an varmiki is guvencesi.sucsuz gunahsiz tirnaklarimla kaziyarak elde ettigim isimden atildim nerde guvence? Hakkim helal degil.Allah iyiki cehennemi yaratmis

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM