KESK, toplu sözleşme görüşmeleri heyetine ihraç edilmiş kişileri koydu

2017-2018 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri yarın başlıyor. KESK tarafından 17 Temmuz tarihinde gönderilen yazıda heyette yer alan kişilerin ihraç edilen kamu çalışanları olduğu görüldü.

KESK, toplu sözleşme görüşmeleri heyetine ihraç edilmiş kişileri koydu

KESK, toplu sözleşme görüşmeleri heyetine ihraç edilmiş kişileri koydu

Kamu personellerinintoplu sözleşme görüşmeleri yetkili sendikalar ve hükümet yetkililerince yarın başlıyor. 1 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olan toplu görüşmeler öncesinde yaşanan bir durum dikkat çekti ve şaşırttı. KESK tarafından 17.07.2017 tarihinde Devlet Personel Başkanlığına gönderilen yazıda heyet içerisinde yer alan kişilerin ihraç edildiği ortaya çıktı.

KESK’İN HEYETİ İHRAÇ EDİLMİŞ

KESK konfederasyonunu temsil etmek için gönderdiği heyet listesine Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilmiş kamu personellerini yazdı. Devlet Personel Başkanlığı ise KESK’e gönderdiği yazıda bunun 31.07.2017 tarihine kadar yeni heyet listesi istedi. Heyet listesinde yer alan üç eski kamu personelinin 672 sayılı KHK ile ihraç edildiği, bir kişinin 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile, diğer kişinin de 22.11.2016 tarihli Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edildiği görüldü.

HEYET LİSTESİ YENİLENECEK

Devlet Personel Başkanlığı KESK’in toplu sözleşme görüşmeleri heyet listesinde yer alan kişilerin ihraçları ile ilgili bilgilendirmeyi yaparak, ilgili listenin değiştirilmesini istedi.

KESK Heyet Listesi

Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti, Kamu Hakem Kurulu ve teknik heyetlerinde bahse konu temsilciler yerine yeni temsilcilerin belirlenmesini isteyen Devlet Personel Başkanlığı KESK’ten yeni liste istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM