KESK’e bağlı SES Eş Genel Başkanı gözaltına alındı

KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası eş genel başkanı ve sendika yöneticilerinden bazıları akşam saatlerinde Ankara’da gözaltına alındılar.

KESK’e bağlı SES Eş Genel Başkanı gözaltına alındı

KESK’e bağlı SES Eş Genel Başkanı gözaltına alındı

OHAL ve açığa almalarla ilgili eylem yapmak isteyen gruba polis izin vermedi. Açığa alınan üyelerinin göreve iade edilmesi için toplanan KESK üyeleri ve SES yetkilileri polis müdahalesi ile karşılaştı. Polisin müdahalesine alkış ve sözlü tepki gösteren grup dağılmak isterken Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı İbrahim Kara ile SES Ankara Şube Başkanı Hüsnü Yıldırım ile SES sendika yöneticisi Fikret Çalağan da gözaltına alındı.

ŞUBE BAŞKANINA PKK’DAN 10 YIL

Birkaç gün öncede ogretmenlericin.com olarak sizle paylaştığımız haberde SES Ağrı şube Başkanı ve SES üyesi bir sendika üyesinin terör örgütü PKK üyeliği gerekçesi ile tutuklandıklarını, SES Ağrı Şube Başkanına 10 yıl, sağlık memuru SES üyesine ise 6 yıl hapis cezası verildiğini belirtmiştik.

ALKIŞLARLA PROTESTO

Ankara Sakarya Caddesi’nde SES tarafından OHAL ve açığa almalarla ilgili yapılmak istenen eyleme polis izin vermeyince grup polisi alkışlarla protesto etmek istedi. Polisin gruba müdahalesi sonrası ise gözaltılar yaşandı. SES yöneticileri ve üyeleri eylemlerinin başlangıcında gerekli açıklamaları yaptılar. SES Ankara Şube Eşbaşkanı Hüsnü Yıldırım ve yine SES Ankara Şube Eşbaşkanı Rona Temelli tarafından konuşmalar yapıldı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM