Koncuk; Bizim ayrımız gayrımız yok, ekmeğimizi bölüşüyoruz

Türk Eğitim Sen Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nun temel atma töreni yapıldı. Yurdun adı Ömer Halisdemir Öğrenci Yurdu oldu.

Koncuk; Bizim ayrımız gayrımız yok, ekmeğimizi bölüşüyoruz

Koncuk; Bizim ayrımız gayrımız yok, ekmeğimizi bölüşüyoruz

Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sendika tarafından yaptırılan Türk Eğitim Sen Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nun temel atma töreninde açıklamalarda bulundu.

ÖMER HALİSDEMİR YURDU

İsmail Koncuk yaptığı konuşmada sendika tarafından yaptırılan yurdun isminin Ömer Halisdemir olmasını önerdi ve bu önerisi törende bulunan kişilerce alkışlanarak desteklendi.  Birkaç gün önce Facebook ve Twitter hesabından da açıklamalarda bulunan Koncuk, yaptırılacak yurdun isminin Ömer Halisdemir olması yönünde takipçileri ile görüş alışverişinde bulunmuştu.

ÖĞRENCİ YURTLARI ÖNEMLİ

Törende konuşan Genel Başkan İsmail Koncuk, 15 Temmuz darbe girişiminin milletimizin kahraman duruşu ile engellendiğini ifade ederek, darbe girişiminde bulunan hainlere dikkat çekerek bu hainlerin yetiştiği, kötü emellere ev sahipliği yapmış FETÖ yurtlarına dikkat çekti. Kamu-Sen olarak yaptırılan bu öğrenci yurdunda kalacak evlatların vatana millete hayırlı evlatlar olarak görev yapmalarını temenni ettiklerini ifade eden Koncuk, öğrenci yurtlarının ülkemiz açısından çok önemli olduğunun altını çizdi.

KAMU-SEN’DEN OKUL PROJESİ

Ömer Halisdemir Öğrenci Yurdu temel atma töreninde açıklamalarına devam eden İsmail Koncuk, ilerleyen zamanlarda Türk Eğitim-Sen olarak okulda yaptıracaklarını ifade ederken, sendika olarak okul yaptıramayacak durumda olmadıklarını ifade etti. Koncuk; İnşallah önümüzdeki yıllarda okulda yaptırırız ifadelerini kullandı.

Ülke topraklarının her karışının kutsal olduğunu vurgulayan Koncuk, sendika olarak her türlü imkanlarımızı, ekmeğimizi bölüşüyoruz ifadelerini kullandı. Türk Eğitim-Sen için ayrı, gayrı olmadığını belirten Koncuk dualarla ve kurban kesilmesiyle Ömer Halisdemir Türk Eğitim-Sen Öğrenci Yurdu temelini beraberindekiler ile birlikte butona basarak attı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM