Koncuk; İsmet Yılmaz mülakatla öğretmen ataması yaparak tarihe geçti

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı eleştirdi. Koncuk twitter hesabından yaptığı açıklamalarda Bakan İsmet Yılmaz’ın mülakatla öğretmen ataması yapmasının tarihte bir ilk olduğunu vurguladı.

Koncuk; İsmet Yılmaz mülakatla öğretmen ataması yaparak tarihe geçti

Koncuk; İsmet Yılmaz mülakatla öğretmen ataması yaparak tarihe geçti

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı televizyon programında yaptığı “Bundan sonra tüm öğretmen atamaları mülakatla yapılacak” açıklaması Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından eleştirildi. Koncuk yaptığı açıklamada Bakan İsmet Yılmaz’ın mülakatla öğretmen ataması gerçekleştirerek tarihe geçtiğini ifade etti. Koncuk Yılmaz’ı eleştirerek gelmiş geçmiş Milli Eğitim Bakanları arasında mülakatla öğretmen ataması yöntemini bulduğu için eğitimcilerin Yılmaz’a şükran(!) duyduklarını vurguladı

İSMET YILMAZ TARİHE GEÇTİ

Sözleşmeli öğretmen atamasına ilk günden beri karşı çıkan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk her fırsatta sözleşmeli öğretmen atamasının yanlış bir uygulama olduğunu, tüm öğretmenlerin kadrolu olarak atanması gerektiğini dile getirmektedir. Sözleşmeli öğretmen atamasında getirilen sözlü mülakata karşı çıkan İsmail Koncuk bu konuda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a göndermelerde bulundu. Mülakatla öğretmen atamasının ilk defa İsmet Yılmaz ile birlikte uygulamaya geçtiğini belirten İsmail Koncuk, Bakan Yılmaz’ın artık tarihe geçtiğini belirtti.

EĞİTİMCİLER ŞÜKRAN BORÇLULAR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Bakan İsmet Yılmaz’ın getirdiği mülakatla öğretmen atamasının ülkemizde çağ atlatacağını, mülakatla eğitimimizde tüm problemlerin artık çözüleceğini ifade ederek Bakanı eleştirdi. Bakan Yılmaz’ın bu uygulaması ile eğitimcilerin ona şükran borçlu olduklarını ifade etti. Son dönemde Milli Eğitim Bakanlığı yapmış Nabi Avcı, Nimet Baş, Ömer Dinçer, Hüseyin Çelik ve Erkan Mumcu’yu öğretmen atamasında mülakat getirmedikleri için kınadığını (!) ifade eden Koncuk, sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatı sonucu yaşanan haksızlıkları görmeyen, ısrarla mülakatla nitelikli öğretmen ataması gerçekleştireceğini düşünen bir bakana ne söylenebilir? İfadelerini kullandı.

İsmail Koncuk açıklamasının sonunda Bakan Yılmaz’ı tebrik ederek sözlü mülakatla öğretmen ataması yapan Bakan olarak tarihe geçtiğini ve öğretmenlerin sürekli kendisini hatırlayacağını ifade etti.

Koncuk’un açıklamaları için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM