Koncuk; ‘Torpilli Bakan’ olarak tarihe geçtin, yazıklar olsun!

Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmenlik ve sözleşmeli öğretmen alırken uygulanacak sözlü sınav için İsmet Yılmaz’ı eleştirdi.

Koncuk; ‘Torpilli Bakan’ olarak tarihe geçtin, yazıklar olsun!

Koncuk; ‘Torpilli Bakan’ olarak tarihe geçtin, yazıklar olsun!

Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı açıklamada, Bakan İsmet Yılmaz’ı eleştirdi. Sözleşmeli öğretmen atamasını eleştiren Koncuk, sözleşmeli öğretmen alımında uygulanacak olan Sözlü Sınav için İsmet Yılmaz’a “Torpilli Bakan” benzetmesinde bulundu.

TARİHE GEÇEN BAKAN

Sözleşmeli öğretmenliği tekrar getirdiği için ve sözleşmeli öğretmenlikte sözlü sınav uygulamasını yapacağı için İsmet Yılmaz’ın artık tarihe geçtiğini belirten Koncuk, öğretmenlerin Yılmaz’ı asla unutmayacaklarını ifade etti. İsmet Yılmaz’ın getirdiği bu uygulamalarla önceki bakanlara bile rahmet okuttuğunu belirten Koncuk, Yılmaz’ın gencecik ve atama bekleyen işsiz öğretmenleri bile torpilli atamaya mahkum ettiğini vurguladı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, İsmet Yılmaz’ın ağustos ataması bekleyen öğretmen adaylarını pişman ettiğini belirtti.

SÖZLEŞMELİ KAZIK

Koncuk yaptığı açıklamasında getirilecek bu uygulamanın sözleşmeli mülakat kazığı olduğunu ifade ederken, İsmet Yılmaz’ı bu uygulamasından dolayı unutmayacaklarını, bu mülakatla atama bekleyenlerin emeklerinin, alın terinin çalındığını belirtti. Koncuk, bu rezil sistemin muhakkak kalkacağını ancak Yılmaz’ın bu uygulamalardan dolayı unutulmayacağını vurguladı.

TORPİLLİ BAKAN

Koncuk açıklamasında İsmet Yılmaz’ın artık torpili meşrulaştıran bir bakan olarak anılacağını, torpilli bakan olarak eğitim çalışanları tarafından anılacağını belirtirken bu uygulamaları bu zamana kadar kimsenin yapmadığını, Yılmaz’a bu uygulamalardan dolayı yazıklar olsun ifadelerini kullandı. Koncuk, Türk Eğitim-Sen olarak bu sözleşmeli öğretmen mülakatını her yerde dile getirerek eleştireceklerini ifade ederken, bu işin sonuna kaybedenin İsmet Yılmaz olacağını vurguladı.

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamudan Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. malesef sözlü çok kötü.bunu kim kullanmayacak ki.kimsenin niyetinin başına polis koyamassın çünkü niyetler belgeli değildir.öğretmene yapılmamalıydı bu.öğretmen özgür düşüncenin merkezi olmalı.ilim merkezi olmalı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM