MEB Akademisyenler Sendikası (AKA-SEN) kurulduğunu duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü Akademisyenler Sendikasının kurulması ile ilgili duyuruyu tüm eğitim kurumlarına gönderdi.

MEB Akademisyenler Sendikası (AKA-SEN) kurulduğunu duyurdu

MEB Akademisyenler Sendikası (AKA-SEN) kurulduğunu duyurdu

Yönetim Kurulunun Araştırma Görevlilerinden oluştuğu yeni bir sendika kuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı’da kurulan Akademisyenler Sendikası ile ilgili eğitim kurumlarını ve personelleri bilgilendirme adına resmi yazı yayınladı.

EĞİTİM ÖĞRETİM VE BİLİM HİZMETLERİ KOLU

4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu çerçevesinde Akademisyenler Sendikası (AKA-SEN) kuruldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca sendikaya (296) numaralı dosya açıldığı da belirtildi. Sendika Eğitim Öğretim ve Bilim Hizmetleri kolu kapsamında faaliyet gösterecek olup sendikaya Akademisyenler ile Milli Eğitim Bakanlığı personelleri, öğretmenler de üye olabilecekler.

MEB Personel Genel Müdürlüğünün 16.11.2018 tarihli 22005335 sayılı Akademisyenler Sendikası konulu resmi yazısı;

Akademisyenler sendikası kuruluşu
Aka-Sen kuruluş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından Aka-Sen’e verilen dosya numarası hakkında yayınlanan resmi yazı. Akademisyenler Sendikasının 296 nolu dosyayı kullanacağı belirtilmiş. İlgili resmi yazı;

Aka Sen Çalışma Bakanlığı kuruluş yazısı
Aka Sen Dosya Numarası

Akademisyenler Sendikası tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yazılan resmi yazı;

Akademisyenler sendikası Aka Sen resmi yazı
Aka Sen kurulması

Sendika tarafından MEB’e gönderilen resmi yazıda sendikanın 31.05.2018 tarihinde Ankara’da kurulduğu ve Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri alanında faaliyet gösterileceği ifade edilmiş. Bütün akademik personeli kapsayan bir sendika olmalarının yanında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı personelin de sendikaya üye olabilecekleri ifade edilirken Akademisyenler Sendikasının amacının Eğitim-Öğretim alanında çalışan tüm personelin özlük haklarını korumayı, çalışma koşullarını iyileştirmeyi, MOBBİNG ile mücadele etmeyi, akademinin ve eğitimin tüm sorunlarını politik tarafsızlıkla tüm paydaşlara iletme olduğu açıklandı.

AKA-SEN YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu

Genel Başkan Araş. Gör. Zeynel Karacagil

Genel Başkan Yardımcısı ve Vekili Araş. Gör. Efecan Anaz

Genel Başkan Yardımcısı Araş. Gör. Ece Didem Öztürk Jonsson

Kurucular

Araş. Gör. Zeynel Karacagil Ankara Üniversitesi

Araş. Gör. Efecan Anaz Ankara Üniversitesi

Araş. Gör. Ece Didem Öztürk Jonsson Ankara Üniversitesi

Doç. Dr. Ceren Aksoy Sugiyama Ankara Üniversitesi

Doç. Dr. Çağlar Enneli Ankara Üniversitesi

Araş. Gör. Hakan Yazar Hitit Üniversitesi

Araş. Gör Gülşen Kaynar Ankara Üniversitesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Şimdi bu sendika kimin. kurucularının soyadları yabancı olanlar var. hele birde 672 khk ile atılan biri olarak sendikaya üye olmak bu ülkede terör örgütü üyesi olup işsiz kalmak var işin ucunda.

  2. bu saatten sonra sendika kuranın da ona üye olanın da aklına şaşarım. yarının ne olacağı hiç belli olmaz, siz siz olun sakın sendika yada sivil toplum kuruluşları, dernekler gibi hatta cami yaptırma derneği bile olsa kesinlikle hiçbir yere üye olmayın. ben resmi çalışma izni alınmış milli eğitim onaylı diye bir sendikaya üye oldum, işimden oldum… burası türkiye hiç bir şeye ve kimseye özelliklede dindar görünen insanlara güvenmeyin…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM