MEB başta olmak üzere kamuda yargı kararları uygulanmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, öğretmen alımlarında mülakata karşı olduklarını, kamuda karmaşa yaratacağını ifade ederek değerlendirmelerde bulundu.

MEB başta olmak üzere kamuda yargı kararları uygulanmalıdır

MEB başta olmak üzere kamuda yargı kararları uygulanmalıdır

Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada MEB başta olmak üzere tüm yargı kararlarının uygulanması gerektiğini açıklayarak mülakat ve liyakat konularına değindi.

YARGI KARARLARI UYGULANMALI

Şu ana kadar kamuda uygulanmayan yargı kararlarının en kısa sürede uygulanması gerektiğini vurgulayan İsmail Koncuk, kurumların yönetici atama mevzuatının değişmesi gerektiğini ifade etti. Yönetici atama mevzuatının değiştirilerek torpilin ortadan kaldırılması gerektiğini savunan Koncuk, bugünün birleştirici sözcüğü olan liyakatın kamuda hayata geçirilmesi için gerekli düzenlemelerin en kısa sürede yapılması için düğmeye basılması gerektiğini ifade etti.

TEK ÖLÇÜT KPSS OLMALIDIR!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk açıklamasında mülakat konusuna değinirken, öğretmen ve memur alımında, atamasında mülakat konusunda ısrar edilmemesi gerektiğini vurgularken, öğretmen ve memur alımlarında çok sağlam bir şekilde gerekli soruşturma işlemlerinin yapılmasının şart olduğunu, alımlarda tek ölçütün KPSS olması gerektiğini ifade etti.

CADI AVI SONLANMALIDIR

Açığa alınan personeller için gerekli soruşturma sürecinin başlatılmasını, hem hukuksal hem de vicdani olarak sorumluluk altında kalmamak adına gerekli soruşturma ve savunma işlemlerinin en kısa sürede başlaması gerektiğini belirten Koncuk, cadı avının sonlandırılması gerektiğini vurguladı.

PERFORMANSTAN VAZGEÇİLMELİ

Koncuk, kamuda karışıklıktan, çifte standarttan kurtulabilmek için 4C, 4B vb sözleşmelilikten vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı. Performans sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini savunan Koncuk, kamuda karmaşa ve ayrımcılığın ortadan kalkması için gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğine değindi.

MÜLAKAT ZARARLI!

Koncuk, mülakattan vazgeçilmesi hususunun üstüne basa basa ifade etti. Mülakatın kamuda birçok hukuksuzluğa ve adaletsizliğe yol açacağını vurgulayan Koncuk, ülkemizde oluşan birlik ruhuna zarar vermemesi için mülakattan vazgeçilmesi gerektiğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM