MEB müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavına iptal yolu

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yürütmenin durdurulması kararı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri ile görüştüğünü belirtti ve açıklamalarda bulundu.

MEB müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavına iptal yolu

MEB müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavına iptal yolu

Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk twitter hesabından müdür baş yardımcılığı ve müdür yardımcılığı sınavına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İsmail Koncuk yürütmenin durdurulması kararı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri ile görüştüğünü ifade ederek, MEB’in bu konuda iki yolu olduğunu açıkladı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı açıklamada bakanlığın üst mahkemeden gelen karar doğrultusunda hareket edeceğini ifade etti.

ÜST MAHKEME KARARI BOZARSA

Yürütmenin durdurulması kararından sonra müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavını kazanan adayların haklı olarak endişeleri bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri ile bu konuyu konuştum. Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavı sınav konuları kapsamında “Atatürk İlke ve İnkılapları” konusunun olmamasından dolayı yargı tarafından verilen yürütmenin durdurulması kararı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) durumu üst mahkemeye taşımıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri üst mahkeme tarafından yürütmenin durdurulması kararı bozulursa, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmelerinin yapılacağını İsmail Koncuk’a belirtmişlerdir.

ÜST MAHKEME KARARI ONAYLARSA

Koncuk, bakanlık yetkililerinin üst mahkeme eğer yürütmenin durdurulması kararını onaylarsa, kararı uygun görürse, üst mahkeme MEB’in itirazını reddederse müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavının tekrar yapılacağını söylediklerini ifade etti.

İsmail Koncuk tarafından üst mahkeme tarafından karar verilmeden eğer yönetici görevlendirmeleri yapılırsa açılacak davalardan dolayı müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmelerinin yapılamayacağı vurgusu yapıldı.

ÜST MAHKEME KARARI BEKLENMELİDİR

Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk üst mahkeme kararının beklenmesinin doğru olduğunu, yargı kararını beklemeden yapılacak görevlendirmeler yapılırsa görevlendirilecek kişilerin de sıkıntı yaşayacağını ifade etti.

Türk Eğitim-Sen olarak yargı kararının beklenmesi yanlış değildir. Yönetici görevlendirmesinde yeni yol haritası üst mahkeme kararına göre oluşturulacaktır. Açıklamasını yapan Koncuk Türk Eğitim-Sen olarak yönetici görevlendirme sürecini, bu konuyu yakınen takip ettiklerini, yönetici görevlendirme konusunda iş ve işlemlerin en doğru ve en sağlıklı şekilde yürütülmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti.

MEB HAKSIZ YOL TAKİP EDERSE

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) verilecek yargı kararına rağmen haksızlık içerisinde bir uygulamaya gitmesi halinde tepki ve düzeltme çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. Koncuk, yargı kararlarını ortadan kaldıracak güçlerinin olmadığını, üst mahkeme kararını beklemek gerektiğini vurguladı.

MEB Personel, Personel MEB Haber
Personel MEB Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. bu yönetmelikle okullar yönetilmez acilen köklü bir yönetici atama kanunu çıkarılmalı her yıl yönetmelik değişikliği ile bu iş olmaz mülakatla hiç olmaz dört yıl önce mülakatta yüz alan idarecinin referansı bittiğinde 50 alamıyor.

  2. O kadar emek verdik çalıştık çabaladık soruları çalmadık sen kalk sınavı iptal etmeye çalış ! Ey meb iyi misin ?

  3. Çocuk oyuncağına döndü bu olay, barajı geçemeyenler iptal istiyor, geçenler iptal olmasın istiyor. Peki bunca emek nereye gidecek

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM