DOLAR 5,8952
EURO 6,5026
ALTIN 281,6
BIST 99.028
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 24°C
Sisli

MEB müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavına iptal yolu

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yürütmenin durdurulması kararı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri ile görüştüğünü belirtti ve açıklamalarda bulundu.

MEB müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavına iptal yolu
08.06.2016
A+
A-

MEB müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavına iptal yolu

Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk twitter hesabından müdür baş yardımcılığı ve müdür yardımcılığı sınavına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İsmail Koncuk yürütmenin durdurulması kararı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri ile görüştüğünü ifade ederek, MEB’in bu konuda iki yolu olduğunu açıkladı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı açıklamada bakanlığın üst mahkemeden gelen karar doğrultusunda hareket edeceğini ifade etti.

ÜST MAHKEME KARARI BOZARSA

Yürütmenin durdurulması kararından sonra müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavını kazanan adayların haklı olarak endişeleri bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri ile bu konuyu konuştum. Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavı sınav konuları kapsamında “Atatürk İlke ve İnkılapları” konusunun olmamasından dolayı yargı tarafından verilen yürütmenin durdurulması kararı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) durumu üst mahkemeye taşımıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri üst mahkeme tarafından yürütmenin durdurulması kararı bozulursa, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmelerinin yapılacağını İsmail Koncuk’a belirtmişlerdir.

ÜST MAHKEME KARARI ONAYLARSA

Koncuk, bakanlık yetkililerinin üst mahkeme eğer yürütmenin durdurulması kararını onaylarsa, kararı uygun görürse, üst mahkeme MEB’in itirazını reddederse müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavının tekrar yapılacağını söylediklerini ifade etti.

İsmail Koncuk tarafından üst mahkeme tarafından karar verilmeden eğer yönetici görevlendirmeleri yapılırsa açılacak davalardan dolayı müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmelerinin yapılamayacağı vurgusu yapıldı.

ÜST MAHKEME KARARI BEKLENMELİDİR

Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk üst mahkeme kararının beklenmesinin doğru olduğunu, yargı kararını beklemeden yapılacak görevlendirmeler yapılırsa görevlendirilecek kişilerin de sıkıntı yaşayacağını ifade etti.

Türk Eğitim-Sen olarak yargı kararının beklenmesi yanlış değildir. Yönetici görevlendirmesinde yeni yol haritası üst mahkeme kararına göre oluşturulacaktır. Açıklamasını yapan Koncuk Türk Eğitim-Sen olarak yönetici görevlendirme sürecini, bu konuyu yakınen takip ettiklerini, yönetici görevlendirme konusunda iş ve işlemlerin en doğru ve en sağlıklı şekilde yürütülmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti.

MEB HAKSIZ YOL TAKİP EDERSE

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) verilecek yargı kararına rağmen haksızlık içerisinde bir uygulamaya gitmesi halinde tepki ve düzeltme çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. Koncuk, yargı kararlarını ortadan kaldıracak güçlerinin olmadığını, üst mahkeme kararını beklemek gerektiğini vurguladı.

MEB Personel, Personel MEB Haber

Personel MEB Haber

YORUMLAR
 1. ahmet yarıkkaya dedi ki:

  bu yönetmelikle okullar yönetilmez acilen köklü bir yönetici atama kanunu çıkarılmalı her yıl yönetmelik değişikliği ile bu iş olmaz mülakatla hiç olmaz dört yıl önce mülakatta yüz alan idarecinin referansı bittiğinde 50 alamıyor.

 2. asuman soyutürk dedi ki:

  O kadar emek verdik çalıştık çabaladık soruları çalmadık sen kalk sınavı iptal etmeye çalış ! Ey meb iyi misin ?

 3. SELDAÇAKIR dedi ki:

  Arkadaşlar sakin olun iptal olmayacak sınav rahat olun.

 4. sevcan alagül dedi ki:

  Çocuk oyuncağına döndü bu olay, barajı geçemeyenler iptal istiyor, geçenler iptal olmasın istiyor. Peki bunca emek nereye gidecek

 5. alptuğ kocadağ dedi ki:

  versin şu üst mahkeme bir an önce kararını da önümüze baksak !