MEB, öğretmenlerin il içi atama problemlerine kalıcı çözüm bulmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı açıklamada il içi atama problemine değindi.

MEB, öğretmenlerin il içi atama problemlerine kalıcı çözüm bulmalıdır

MEB, öğretmenlerin il içi atama problemlerine kalıcı çözüm bulmalıdır

İl içi atamalarda öğretmenlerin yaşadığı yer değiştirme sorunu Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un gündemindeydi. Koncuk yaptığı açıklamada il içi yer değiştirmelerde yaşanan problemlere MEB’in halen çözüm bulmadığını açıkladı. İl içi atamalarda öğretmenlerin eş durumu hususu başta olmak üzere mağduriyetlerinin sürdüğüne değinen İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanlığına il içi atamalar için çağrıda bulundu.

İL İÇİ ATAMADA YAŞANAN MAĞDURİYETLER

Twitter hesabından il içi atama yapan öğretmenler için açıklama yapan Koncuk il içi tayinlerde yıllardır problem yaşandığını ifade etti. Bu problemleri Türk Eğitim-Sen olarak yıllardır dile getirdiklerini belirten Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığının ise bu durumlara çözüm üretmediğine değinerek MEB’i eleştirdi. MEB’in çözüm için bir adım dahi atmadığını açıklayan İsmail Koncuk, problemlere kulak tıkanarak çözüm yolu bulunamayacağını vurguladı.

BİR ÇÖZÜM YOLU BULUNMALI

İl içi atamalarda yaşanan sorunlara kulak tıkamanın sorunları daha da arttıracağının altını çizen Koncuk, il içi atamalarda sendikalarının önerisi olan “belli bir yıl ve belli bir kilometre” esası ile çözüm bulunabileceğini belirtti. Koncuk’un açıklamasından bazı bölümler;

İl içi tayinlerde her yıl bir umutla aile bütünlüğünü sağlamak isteyen ancak bir türlü gerçekleşmeyen insanların motivasyonu azalmaktadır.

MEB il içi tayinlerde artık bir çözüme gitmeli ve sağlam bir kuralı hayata geçirmelidir.Aile bütünlüğü verimli çalışmanın vazgeçilmezidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. sayın editör eşim çalışıyor,ben ise 1 eylülde ihraç oldum. daha sonra 1 kasımda işe başladım sgk’lı başka ilde.eşimin normal tayin için süresi dolmadı. sigortada 360 gün süre isteniyor. ihraç olmadan önceki süre sigortalılağa dahil edilir mi? Bu ağustosta eş durumundan isteyebilir mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM