MEB yönetici atama esas puanları başarı sıralamaları yayınlanmalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanlığı’na seslendi ve yönetici atama esas puan sonuçları sonucu oluşan başarı sıralamalarının açıklanmasını istedi.

MEB yönetici atama esas puanları başarı sıralamaları yayınlanmalıdır

MEB yönetici atama esas puanları başarı sıralamaları yayınlanmalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk twitter hesabından yaptığı açıklamada yönetici görevlendirmelerinde esas alınacak puan sonuçlarına değindi. Koncuk, yönetici görevlendirmeye esas puan sonuçları sonrası İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından başarı sıralarının yayınlanmadığına dikkat çekerek Milli Eğitim Bakanlığının illere sıralamaları açıklaması konusunda talimat vermesi gerektiğini ifade etti.

NEYE GÖRE TERCİH YAPILACAK

Yönetici atamaya esas puan sonuçları sonucu başarı sıralamalarını bilmeden yönetici adaylarının nasıl tercih yapacaklarını belirten İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek talimatla başarı sıralamalarının iller tarafından yayınlanması gerektiğini açıkladı. MEB’in kaygısını anladıklarını da belirten Koncuk, yönetici görevlendirmeye esas puan sonuçları başarı sıralamalarının yayınlanması ile birlikte mülakatta yaşanan şaibelerin de ortaya çıkacağının altını çizdi.

BAŞARI SIRALAMALARI AÇIKLANMALI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yönetici adaylarının başarı sıralamasının açıklanmasının önemine işaret ederek, Türk Eğitim-Sen’in sonuçlara aldırış etmeden ne olursa olsun mülakata karşı olduğunu vurguladı. Bizim için ilke önemlidir diyen Koncuk, sendika üyelerinden kaçının kazandığını kaçının kaybettiğini gibi kaygıları çoktan aştıklarını belirtti.

MÜCADELEMİZ MÜLAKAT KALDIRILINCAYA KADARDIR!

“Mücadelemiz her alanda mülakat kaldırılıncaya kadardır.” ifadesini vurgulayan İsmail Koncuk, öğretmen ataması, yönetici ataması, memur istihdamında bu ucube mülakatların elbet er ya da geç kaldırılacağını açıkladı. MEB’i yönetici görevlendirmeye esas puan sonuçlarına göre başarı sıralamalarının açıklanması için göreve davet eden Koncuk, “MEB’i müdür, müdür yardımcısı başarı sıralarını derhal ilan etmeye davet ediyorum.Tercihlerden önce bu ilanlar her il düzeyinde yapılmalıdır.” ifadesini kullandı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Milli Eğitim Bakanlığının taleplere kulak tıkamasından da vazgeçmesi gerektiğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM