MEB yönetici atama ve yeni rehberlik yönetmeliği hakkında açıklama

Balıkesir ve Bursa’da sendika temsilcileri ile bir araya gelen Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yönetici atama ve rehberlik yönetmeliği hakkında açıklamalarda bulundu.

MEB yönetici atama ve yeni rehberlik yönetmeliği hakkında açıklama

MEB yönetici atama ve yeni rehberlik yönetmeliği hakkında açıklama

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamada yönetici atama yönetmeliği kapsamında yapılan mülakat uygulamasının revize edilmesi gerektiğini açıkladı. Yeni rehberlik yönetmeliği hakkında da açıklama yapan Yalçın rehber öğretmenlere asıl görevleri ile bağdaşmayan görevlerin verilemeyeceğini vurguladı.

MEB YÖNETİCİ ATAMA YENİDEN ELE ALINMALI

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirmeleri hakkında açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yönetici atamalarında uygulanan mülakatın birçok soruna yol açtığını bu sorunlarında yoğun bir şekilde dava sürecine neden olduğunu belirtti. MEB yönetici atamalarında uygulanan mülakatın yeniden ele alınmasını istediklerini vurgulayan Ali Yalçın “Mülakat süreci yeniden ele alınarak daha somut, objektif, denetlenebilir ve öngörülebilir hâle getirilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Yönetici görevlendirme sürecinde komisyonlarda görev alan kişilerin bazı yeterliliklere sahip olduğunun gösterilmesi için bu kişilerin eğitimden geçirilmesini ve sertifikaya sahip olunmasını belirten Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın; “Bu amaçla mülakat komisyon üyeleri, mülakat teknikleri konusunda sertifikaya bağlı eğitime alınmalı; mülakat soruları, verilen cevaplar ve notlandırma yazılı hâle getirilmeli, görüntülü kayıt sistemine geçilmelidir” dedi.

YENİ REHBERLİK YÖNETMELİĞİNE DAVA AÇILDI

Rehberlik alan öğretmenlerine, asıl görevleriyle bağdaşmayan ilave görev ve yükler getirilmesine karşıyız” açıklamasında bulunan Ali Yalçın rehber öğretmenler için yapılan son düzenleme sonrası yönetmelikte yer alan kabul edilemeyen düzenlemelerin iptali için dava açıldığını belirtti. Millî Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği’nin rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleriyle uyumsuz olduğuna dikkat çeken Ali Yalçın yeni yönetmeliğin psikolojik danışmanların asli işlevlerini engellediğini açıkladı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. sayın ALİ YALÇIN BUGÜN SÖYLEDİKLERİNİZİ NEDEN İDARECİ ATAMA MÜLAKATLARI YAPILMADAN ÖNCE SÖYLEMEDİNİZ. ŞU ANDA MÜLAKATLA ATANAN İDARECİLERİN TAMAMINA YAKINI SİZİN SENDİKANIZIN ÜYESİ 2 YIL ÖNCEKİ YAZILI SINAVDA BARAJI BİLE GEÇEMEYENLER MÜLAKATTA NASIL 80-90 ALDI AYRICA MÜLAKATTA NEDEN ADAYLARA HANGİ OKUL SEÇECEKLERİ SORULUP NOT ALINDI EĞER SAMİMİYSENİZ BÜTÜN BUNLARA BİR AÇIKLAMA GETİRİN HATTA BU ATAMALARIN İPTALİNİ İSTEYİN VARMISINIZ BİZ BUNLARA İNANMIYORUZ KİMSEDE İNANMIYOR. ÜYELERİNİZ 4 YIL İDARECİLİĞİ GARANTİLEDİKTEN SONRA KONUŞMANIN BİR ANLAMI YOK ARTIK.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk