Meclis tatile girmeden sözleşmeli öğretmenler için 3+1 hayata geçirilmeli

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sözleşmeli öğretmenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Meclis tatile girmeden sözleşmeli öğretmenler için 3+1 hayata geçirilmeli

Meclis tatile girmeden sözleşmeli öğretmenler için 3+1 hayata geçirilmeli

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin 3+1 düzenlemesinin hayata geçirilmesi talebi yinelendi.

3+1 YASAL DÜZENLEMESİ YAPILMALI

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu olarak istihdam edilmesi gerektiğini ifade ederken sözleşmelilerin kadroya alınması sürecine kadar 4+2 olan düzenlemenin 3+1 olarak yasalaşması gerektiğini belirtti.

Öğretmenlerin sözleşmeli istihdamdan kaynaklı yaşadıkları sorunları görülmeli.Kadro beklentileri karşılanmalı. Kadroya geçirilme sürecine kadar sözleşmeli öğretmenlere verilen sözün gereği yapılmalı 3+1 için yasal düzenleme meclis tatile girmeden mutlaka çıkarılmalıdır.

açıklamasında ifadelerine yer veren Ali Yalçın meclisin tatile girmesinden önce sözleşmeli öğretmenlerin beklentilerinin karşılanmasını istedi.

AİLE BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLANSIN

Yalçın açıklamasının devamında sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu mağduriyetine de dikkat çekerken sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğünün sağlanmasını istediklerini belirtti.

“MEB’in; ’Sözleşmeli Öğretmenlere’ verilen sözün yerine getirilebilmesi için gayretlerine şahitlik ediyor, gayrette ortaklık yapıyor ve bir an önce yasa değişikliğinin gerçekleşmesini istiyoruz. Vaat yerine gelsin,eşler daha fazla mağdur olmasın ve aile bütünlüğü sağlansın”

Ali Yalçın’ın açıklaması;

EBS Başkanı Ali Yalçın
Ali Yalçın

açıklamasında bulunan Ali Yalçın Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda gayretli olduğuna dikkat çekerken gerekli yasa değişikliklerinin en kısa sürede gerçekleşmesini talep etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3+1 düzenlemesi için ne demişti? İşte açıklamalar;

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sendika neden siz çalışmalar yapmiyorsunuz doğum yapacağım sözleşmem fesh edilecek 3+1 çıkmazsa neden zor durumda bırakılıyor öğretmenler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM