Mehmet Yaşar Şahindoğan; sözleşmeli öğretmenler kadroya alınmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan sözleşmeli öğretmenlerin yaşadığı sorunlar ve mağduriyetler hakkında açıklamalarda bulundu.

Mehmet Yaşar Şahindoğan; sözleşmeli öğretmenler kadroya alınmalıdır

Mehmet Yaşar Şahindoğan; sözleşmeli öğretmenler kadroya alınmalıdır

Mağdur durumda olan sözleşmeli öğretmenler için son dönemde yaptığı açıklamalarla desteğini sürdüren Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılmasını, sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerin kadroya alınmasını talep etti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK DEĞİL KÖLELİK

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Şahindoğan yetkililerin üç maymunu oynayarak sorun yokmuş gibi davranmasın mağduriyetleri gidermediğini belirtti. MEB personel camiasında sorun yok gibi davranmak yerine sorunlarla yüzleşilmesi gerektiğini ifade eden Mehmet Yaşar Şahindoğan aile kurma hakkı dahi tanınmayan sözleşmeli öğretmenlik sisteminin kölelik olduğunun altını çizdi. Sözleşmeli köleliğin ortadan kaldırılarak tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasını isteyen Şahindoğan devletim memurunu mutlu ederek verimlilik sağlayabileceğine işaret etti.

Mehmet Yaşar Şahindoğan’ın açıklamaları;

Mehmet Yaşar Şahindoğan
AİLE BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLANAMADI

Öğretmenlerin il içi eş özrü mağduriyetine MEB tarafından çare bulunmadığını vurgulayan Şahindoğan il içinde aralarında mesafe olan öğretmen eşlerin iki il arası mesafeden de uzak çalıştıklarını belirtti. Eş durumu mağduriyeti için km kriterinin de getirilmesinin tartışılabileceğine de değinen Şahindoğan, hiçbir şey yapmadan sorun yokmuş gibi davranılamayacağını belirtti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERE KADRO

Mehmet Yaşar Şahindoğan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasını ısrarla belirtirken aile kurmak sözleşmeli öğretmenlerin de hakkı açıklamasını yaptı. Başka seçenekleri olmayan ve sözleşmeli öğretmen olarak atananların MEB tarafından köleliği kabul etmiş muamelesi göremeyeceğini belirten Şahindoğan bu hususların Anayasaya aykırı olduğunu Devlete de yakışmayacağını vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmalı doğudan öğretmenlerin gitmemesi için kanun koyacaksın 4 sene kesin atanan öğretmenlerin kalma şansı getirilmeli maaşlarda doğuda hizmet eden öğretmenlere 500 tl maaşa doğu tazminatı verilmeli doğu da görev yapan öğretmenlerle batıda öğretmenlik yapanların şartları aynı değil her türlü zorluk var kesinlikle sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmalı dır

  2. Baskanim hakli sozlesmeli kolelik bitmelidir es durumu sozlesmeli ogretmenlerin hakkidir ve esinin isine bakilmaksizin yapilmalidir su haliyle anayasa ile celismektedir

  3. 2008-2012 yılları arasında eşimle birlikte Van in bir köyünde doğu gorevini tamamladik, depremi dahi yaşadık ve iller arası tayinle konya ya yerlestik. Şimdi ise ben sozlesmeli olarak silopi ye atandim.Mülakat la enaz 500 kişi onume gecti ve haksiz bir yaşamın icine sürüklendik.Esim 7 yaşında kızımla konya da, ben ise 2 yaşında oglumla silopi deyim.Yaptığımız tek şey sartlara direnmek sabretmeye çalışmak ve duygusuzca meslegimizi icra etmek.Bu eş durumu mağduriyeti giderilmezse nereye kadar sabredebiliriz bilmiyorum ama bu haksa evlatlarımızın hakları için bizim emeklerimiz için eş tayini hakkini kadrodan da fazla istiyoruz.Sizler gibi bizleri anlayan emekler veren herkese destekteyiz ve dua ediyoruz.saygilar…

    • SöZleşmeli öğretmenler kadroya alınmalı ve eş durumu getirilmelidir. Magdurıyetleri görün artk

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM