Mehmet Yaşar Şahindoğan;sözleşmeli öğretmenler bayramı buruk geçiriyor

Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan sözleşmeli öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özür grubu hakkı tanınmamasından dolayı sözleşmeli öğretmenlerin mağdur olduğunu açıkladı.

Mehmet Yaşar Şahindoğan;sözleşmeli öğretmenler bayramı buruk geçiriyor

Mehmet Yaşar Şahindoğan; sözleşmeli öğretmenler bayramı buruk geçiriyor

Şahindoğan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kurban Bayramı süresince sözleşmeli öğretmenlerin buruk olduğunu ifade etti. Sözleşmeli öğretmenler bayramı buruk geçiriyor ifadesini kullanan Yaşar Şahindoğan, sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayin hakkı verilmemesinin anayasaya aykırı olduğunu vurguladı.

ŞAHİNDOĞAN; ANAYASAYA AYKIRI BİR DURUM

Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğünü dikkate almayarak onlara eş özrü hakkı tanınmamasının aile bütünlüğünü teminat altına alan Anayasaya aykırı olduğunu ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığının MEB personeli öğretmenler arasında kadrolu, sözleşmeli gibi ayrım yapmadan eş durumu özrü oluşan tüm öğretmenlere özür grubu hakkı tanımasını isteyen Yaşar Şahindoğan ailesi parçalanan öğretmenlerin kucaklanarak aile bütünlüğünün sağlanması gerektiğini belirtti.

TÜRK EĞİTİM-SEN BU KONUDA ISRARCI

Türk Eğitim-Sen’in öğretmenlerin mağdur duruma düşmemesi için gereken mücadeleyi verdiğine işaret eden Şahindoğan, sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi için de gereken çalışmanın sürdürüleceğini, bu konuda yetkili mercilere iletilen taleplerde ısrarlarının süreceğinin altını çizdi. Aile bütünlüğü tüm öğretmenler için Anayasal haktır ifadesini kullanan Yaşar Şahindoğan bu hak sözleşmeli öğretmenlerden esirgenemez vurgusu yaptı.

Mehmet Yaşar Şahindoğan’ın açıklaması;

Sözleşmeli Öğretmen Açıklaması

Öğretmenler İçin Notu: Bugün Kurban Bayramının birinci günü. Herkes bayramlaşmada ya da tatilde. Sn. Şahindoğan ise sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetini dile getirmeye devam ediyor. Sözleşmeli öğretmenler adına Sn. Mehmet Yaşar Şahindoğan’a teşekkür ederiz. Bayram günü öğretmenin derdi ile dertlenen bir sendikacı olduğunun kanıtıdır.

İSMAİL KONCUK; MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİ UNUTTU

30 Ağustos 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında özür grubundan atanamayan öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için 5 Eylül 2017 salı günü yeniden bir değerlendirme yapılacağı ayrıca ikinci il içi atama ve il dışı atama için 8-12 Eylül 2017 tarihleri arasında başvuru alınacağı belirtilmişti. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı açıklamada mağdur öğretmenler adına olumlu bir adım atan Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür etmiş ancak sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu mağduriyetinin MEB tarafından unutulduğunu açıklamıştı. Koncuk MEB’e sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu mağduriyetini çözmesi için yaptığı talebi yineledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM