Memur-Sen ısrarlı, kamu ve MEB personeline Hac izni geliyor

Memurlara Hac izni geliyor. Toplu sözleşme görüşmelerinde memurlar için hükümetten istenen idari izin konusunda Memur-Sen ısrarlı tutumunu sürdürüyor. Memuriyet hayatı boyunca bir defaya mahsus olmak üzere Hac’a gidecek tüm memurlara idari izin verilmesi gündemde.

Memur-Sen ısrarlı, kamu ve MEB personeline Hac izni geliyor

Memur-Sen ısrarlı, kamu ve MEB personeline Hac izni geliyor

4.dönem toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili konfederasyon olan Memur-Sen’in talepleri arasında Hac idari izni de yer almakta. Memur-Sen’in Hac’a gidecek kamu personellerine bir defalık idari izin verilmesi talebini toplu sözleşme masasında savunmaya devam ederken ogretmenlericin.com olarak bu talebin olumlu karşılık bulacağını buradan açıklamış olalım.

HAC’A GİDECEKLERE İDARİ İZİN

Hali hazırda gerek 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gerekse de kurumların kendi izin yönergeleri kapsamında Hac’a gidecek kamu çalışanları ile ilgili bir izin söz konusu değildir. MEB personelleri, kamu personelleri izin yönergelerinde Hac ibadeti ile ilgili bir izin çeşidi yer almamakta olup 2017-2018 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Memur-Sen tarafından açıklanan taleplerde bu isteğin toplu sözleşmede gündeme geleceği belirtilmişti.

Hac İzni

Kamu personellerine görev yaptıkları süre içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere hac ibadetini yerine getirmeleri amacıyla 20 günlük idari izin talebinde bulunan Memur-Sen bu taleplerinin hayata geçirilmesi için açıklamasını yineledi. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar tarafından yapılan açıklamada kamu çalışanlarına hac izni verilmesi talepleri ile birlikte dini bayramlarda memurlara ikramiye ödenmesi taleplerinde ısrarcı olduklarını vurguladı.

BAYRAM İKRAMİYESİ

Hac ibadeti için kamu çalışanlarına 20 günlük idari izin isteyen Memur-Sen Din Bayramlarda da memurlara bayram ikramiyesi istiyor. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar Dini Bayramlarda kamu çalışanlarının harcamalarının arttığına dikkat çekerek, Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanların da maddi olarak memurlara ek yük oluşturduğunu ifade etti. Memura bayram ikramiyesi ödenmesi ile birlikte memurun biraz daha rahatlayacağının altını çizen Bayraktutar, memura zam verilirse piyasa o kadar hareketlenir dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Yunus Emre der ki,
    Ey hoca istersen var bin hacca
    Hepsinden iyice
    Bir gönüle girmektir.
    Hükümet yetkilileri önce haksız yere ihraç edip itibarsızlaştırdığı masumları görevine iade ederek bu insanların mağduriyetlerini gidersin. Bu yapacağı iş, hac izninden bin kat evlâdır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM