Memur-Sen tarafından toplu sözleşme görüşmelerinde talep edilecekler

2018-2019 yıllarını ilgilendiren memurların toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde yetkili konfederasyon olan Memur-Sen taleplerini kamuoyu ile paylaştı.

Memur-Sen tarafından toplu sözleşme görüşmelerinde talep edilecekler

Memur-Sen tarafından toplu sözleşme görüşmelerinde talep edilecekler

Bu yıl hükümet ile tekrar toplu sözleşme masasına oturacak olan Memur-Sen, kamu çalışanlarının hakları için talep edeceği teklifleri açıkladı. 27 maddede açıklanan teklifler kamu personellerinin yararı gözetilerek belirlendi açıklaması gelirken, 2018-2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde bu kazanımların elde edilmesi için çalışılacağı açıklandı.

MEMUR-SEN’İN 2018-2019 TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ

24 Temmuz 2017 tarihinde Memur-Sen tarafından 2018-2019 toplu sözleşme görüşmeleri teklifleri paylaşıldı. Devlet Personel Başkanlığı önünde kalabalık bir sendika kitlesi ile basın açıklaması yapan Memur-Sen yetkilileri, tekliflerinin Büyük Türkiye ile uyumlu olacağını vurguladı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamada memurlar için hükümet ile yapılan toplu sözleşmeyi, hem süreç hem de sonuç noktasında adalet ve hakkaniyet kavramları üzerinden temellendirdik ifadesini kullandı

Yetkili Konfederasyon  Memur-Sen’in 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmesine ilişkin talepleri;

Aşağıdaki resimlerden birine tıklayarak açılan foto galeriden Memur-Sen’in taleplerini inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. hadi bakalım göreeceğiz ! kaçını gerçekleştireceksiniz acaba. bende merak ettim şimdi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM