Memur-Sen üye sayısı ile Türkiyeyi Cenevre’de temsil etme yetkisine ulaştı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamada üye sayısı olarak Türk-İş’i geçtiklerini, bu yüzden Haziran ayından Cenevre’de yapılacak olan Uluslararası Çalışma Konferansı’na katılacaklarını belirtti.

Memur-Sen üye sayısı ile Türkiyeyi Cenevre’de temsil etme yetkisine ulaştı

Memur-Sen üye sayısı ile Türkiyeyi Cenevre’de temsil etme yetkisine ulaştı

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın son sendika üye sayılarına göre 1 milyon üyeyi geçtiklerini, üye bakımından Türk-İş’i de geride bıraktıkları için konfederasyon olarak ILO (International Labour Organization) yani Uluslararası Çalışma Örgütü bünyesinde Haziran ayında yapılacak olan 106’ncı Uluslararası Çalışma Konferansı’nda Türkiyeyi temsil edeceklerini vurguladı.

ÜYE SAYISI 1 MİLYONU GEÇTİ

MEB personelleri ağırlıklı olmak üzere Memur-Sen konfederasyonunun üye sayısı 1 milyonu geçti. Ülkemizi ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) konferanslarında temsil eden Türk-İş yerine Memur-Sen bu etkinliklere katılacak. Her ülkeden üye sayısı en yüksek olan STK’nın katıldığı ILO çalıştaylarına Haziran ayında Memur-Sen katılacak. Ali Yalçın tarafından yapılan açıklamaya göre Türk-İş’in üye sayısı 900 bine yakın iken Memur-Sen’in üye sayısı 1 milyonu geçti.

ILO ANAYASASINA GÖRE EN YÜKSEK ÜYEYE SAHİP SENDİKA KATILACAK

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamada, ILO anayasasını hatırlattı. İlgili yasaya göre ILO’da temsil yetkisine sahip sendikanın en yüksek üyeye sahip olması gerektiğini belirten Yalçın, 1952 yılından günümüze kadar Türkiyeyi Türk-İş’in temsil ettiğini açıkladı. Ali Yalçın Memur-Sen’in ILO tarafından yapılacak organizasyona katılma ve temsil konusunda şunları söyledi;

“En fazla üyeye sahip olması dolayısıyla Türk-İş, 1952’den bugüne kadar ILO’nun Uluslararası Çalışma Konferansı’nda Türkiye’nin emek kesimini temsil ediyordu. Üye sayısı bakımında Türk-İş’i geçtiğimiz için haziranda Cenevre’de yapılacak 106’ncı Uluslararası Çalışma Konferansı’nda ülkemizin emek kesimi delegeliğini Memur-Sen olarak biz temsil edeceğiz.”

ÇALIŞMA BAKANI MÜEZZİNOĞLU İLE GÖRÜŞTÜM

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ILO için temsil haklarının kesinleşmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birkaç gün önce bir araya geldiğini ifade ederken, Memur-Sen’in ILO’ya katılacağı hususunda ILO’nun bilgilendirilmesini ilettiklerini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Gecer gecer uye sayınız 1 milyon degil, 2 milyonda olur..Sizlere hakkimi helal etmiyorum, yaptiginiz butun hukuksuzluklari,adaletsizlikleri, de Rabbime havale ediyorum.

  2. Aman ne büyük başarı.üye sayınızı nasıl yükselttiğinizi biliyoruz..kendi üyesinin hakkına sahip çıkmayan tek derdi iktidarın arka bahçesi olma gayreti olan bir sendika cenevrede temsil edilse ne edilmese ne..tek çalışmanız menfaat.sonraki herhangi bir seçimde bir vekil koltuğu kapma telaşı..EĞİTİM-SEN ve türk eğitim sen haricinde sendikacılık yapan yok..olsa olsa r sarı sendika olur sizden..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM