‘Memur Sen Zamanında Fişleniyordu, Şimdi Her Şey Demokratik’

‘Memur Sen Zamanında Fişleniyordu, Şimdi Her Şey Demokratik’ Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan açıklamalarda bulundu. Yazgan’ın yaptığı açıklamada en dikkat çekici nokta “Memur Sen’in zamanında fişlendiği, artık demokratik olarak sendikacılığın yapıldığı” açıklaması oldu. Yazgan açıklamasında “Sendikacılığa başladığımızda Memur-Sen’e ve Büro Memur-Sen’e  üye olanlar fişleniyordu ve öcü gösteriliyordu. Günümüzde ise Türkiye’de demokratik bir ortamın oluşmasıyla herkes istediği sendikaya özgürce […]

‘Memur Sen Zamanında Fişleniyordu, Şimdi Her Şey Demokratik’

‘Memur Sen Zamanında Fişleniyordu, Şimdi Her Şey Demokratik’

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan açıklamalarda bulundu. Yazgan’ın yaptığı açıklamada en dikkat çekici nokta “Memur Sen’in zamanında fişlendiği, artık demokratik olarak sendikacılığın yapıldığı” açıklaması oldu. Yazgan açıklamasında “Sendikacılığa başladığımızda Memur-Sen’e ve Büro Memur-Sen’e  üye olanlar fişleniyordu ve öcü gösteriliyordu. Günümüzde ise Türkiye’de demokratik bir ortamın oluşmasıyla herkes istediği sendikaya özgürce üye olabilmekte, istediği sendikayı özgürce seçebilmektedir” vurguladı.

Memur Sendikaları Konfederasyonunun (Memur-Sen), 1 milyon üye hedefiyle çalışmalarına devam ettiğini, çalışmaları sürdürdüklerini belirten Yazgan’ın açıklaması:

“Konfederasyonumuz bünyesinde kadrosu bulunmayan 4B’liler kadroya alındı. Hizmet kolumuzda 4C’liler dışında kadrosuz personel kalmadı. Yine bir miktar 4B’li arkadaşımız birikti, bunlarla ilgili de kadro çalışmamız devam ediyor. 4C’lilerin de kadro alması aşamasında son aşamaya gelmiş durumdayız. Sendikacılığa başladığımızda Büro Memur-Sen’e ve Memur-Sen’e üye olanlar adeta fişlenmekteydi ve öcü gösterilmekteydi. Bugün Türkiye’de demokratik bir ortamın oluşmasıyla herkes istediği sendikaya özgürce üye olabilmekte, istediği sendikayı özgürce seçebilmektedir.”

Öğretmenler İçin olarak Sn. Yazgan’ın sendika çalışmalarından bi haber olduğunu düşünüyoruz. Sendika çalışmalarında alanlara inmiş olsaydı bu kadar büyük konuşmazdı ya da her şeyin farkında bunu başarı olarak anlatmaya çalışıyor.

Sn. Yazgan, Memur Sen özellikle Eğitim kolu olan Eğitim Bir-Sen hakkında öğretmenlerden gelen şikayetleri, tepkileri görmüyor musunuz? Sizin temsilcileriniz, şube müdürü olan sendika başkanlarınızın özellikle öğretmenler üzerinde kurdukları baskıyı hiç mi araştırmadınız?

Aday öğretmenler adaylıkları kalkmayacak korkusu ile sendikalı yapılmadılar mı?

Yüzlerce okul müdürü sendika değiştirmediği gerekçesi ile görevden alınmadı mı?

Bugün sendika şube başkanları kendilerini milli eğitim müdürlerinden üstün görmüyorlar mı?

Bu saydıklarımız bizim sadece tespit ettiklerimizden birkaç tanesi ve herkes tarafından bilinenleri. Sizler sendikanın üst yönetimi olarak bunların farkında değilseniz ya da görmezden geliyorsanız, araştırma, inceleme lütfunda bulunmuyorsanız şu anda fişlemeyi kim yapmış oluyor?

Öğretmenler İçin olarak öğretmen, memur yararına olan sendikaların haberlerini yapmaya ve gerçekçi olmaya çalışıyoruz. Sizin yaptığınız bu açıklamalara diğer sendikalar gülüp geçerken kendi üyeleriniz ise yaşadıkları baskıyı inanın tekrar hissediyorlardır.

Öğretmenler İçin

Sendika Haberleri
En Güncel Sendika Haberleri

 

İçerik MemurlarNet’ten alınmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
memur-sen

1 Yorum

  1. Kincilikle bir yerlere gidilmez. Sen öyle yaptın zamanında ben de öyle yapıyorum dersen, kurumlara zarar verirsin. Ve sen de gidince yine onlar başa gelince onlar da yine daha fazlasını yapmaya başlar. Bu sendika yöneticilerini eğitime tabi tutmak gerekli. Ne konuşmalarını biliyorlar, ne sözlerine dikkat ediyorlar, iki lafı bir araya toplayamıyorlar. Pot kırıp haber oluyorlar ve bunu da sanki bir başarı elde etmişçesine övünüyorlar !

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM