Mesai saatleri dışında ders yapan öğretmenlere artırımlı ek ders ödenmeli

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yazılan yazıda mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında derslerde görev alan öğretmenler için artırımlı ek ders ücreti istendi.

Mesai saatleri dışında ders yapan öğretmenlere artırımlı ek ders ödenmeli

Mesai saatleri dışında ders yapan öğretmenlere artırımlı ek ders ödenmeli

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alan öğretmenlere %100 artırımlı ek ders ücreti öderken DYK dışında kalan ancak mesai saatleri dışında veya hafta sonlarında görev alan öğretmenlere ise artırımlı ek ders ücreti ödememektedir. Türk Eğitim-Sen bu hususu MEB’e iletti.

ARTIRIMLI EK DERS ÜCRETİ TALEBİ

Sendikanın Milli Eğitim Bakanlığına yazdığı resmi yazıda “Milli Eğitim Bakanlığı’na yazdığımız yazıda, mesai saatleri dışında hizmet veren tüm öğretmenlerin de destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alan öğretmenler gibi ek ders ücreti ödemelerinde iki katı ek ders ücreti uygulamasından yararlandırılması ve hizmet puanlarının da artırılması” talep edilirken bunun bir haksızlık olduğu ve haksızlığın MEB tarafından giderilmesi gerektiği vurgulandı.

Türk Eğitim-Sen tarafından MEB’e yazılan resmi yazı;

Artırımlı ek ders ücreti talebi
Artırımlı ek ders ücreti

2

Ek ders ücreti talebi

Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul/kurumlarda, destekleme ve yetiştirme kursları yönergesi dışında, birçok eğitim faaliyetinde, mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında eğitim ve öğretim faaliyetleri yapılmakta olduğunu hatırlattı. Sendika tarafından açık mesleki liseler kapsamında mesleki ve teknik eğitim veren okullarda mesai saatleri dışında akşamları, cumartesi ve pazar günleri eğitimler yapılmakta olduğu örneği verilirken “Aynı işi yapan yani mesai saatleri dışında kurslarda ders veren bir öğretmene iki katı ek ders ücreti veriliyor iken açık mesleki liselerin yüz yüze eğitiminde görev alan öğretmenlere iki katı ek ders ücreti verilmemesi büyük bir haksızlık ve huzursuzluk meydana getirmektedir. Bu haksızlığın kabulü de mümkün değildir.” açıklamasında bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim