Meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyeleri için imza kampanyası sürüyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamuda başlatılan soruşturmalar çerçevesinde binlerce öğretmen meslekten ihraç edildi. Bölücü terör örgütü PKK/DHKPC ve FETÖ/PDY ile irtibatları olan, bu örgütlerle bağlantılı oldukları gerekçesi ile 40 bine yakın öğretmen, MEB personeli ihraç edildi. İhraç edilen üyeleri için aylardır çalışma içerisinde olan Eğitim-Sen sendikası bu sefer Zonguldak’ta binlerce imza topladı.

Meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyeleri için imza kampanyası sürüyor

Meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyeleri için imza kampanyası sürüyor

Eğitim-Sen Zonguldak Çaycuma Şube sekreteri İsmet Akyol ile Eğitim-Sen Çaycuma Baş Temsilcisi Gökhan Taner Günsan 686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edildi. 7 Şubat 2017 tarihinde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyeleri için Zonguldak’ta sendika üyeleri binlerce imza topladı. Meslekten ihraç edilen MEB personeli sendika üyelerine destek için başlatılan imza kampanyasında 3500 imza toplandığı açıklandı. Sendika tarafından toplanılan imzaların Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli’ye teslim edildiği açıklandı.

5 GÜNDE 3500 İMZA

Meslekten ihraçlar için tepki amaçlı başlatılan ve Çaycuma ilçesinden ihraç edilen Eğitim-Sen üyelerine destek olmayı amaçlayan imza kampanyasında 5 gün içerisinde 3500 imza toplandığı açıklandı. Aralarında KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz ve sendika yöneticilerinin olduğu grup toplanan imzaların Zonguldak Valiliği OHAL komisyonu bürosuna teslim edilmesi için Kaymakam Serkan Keçeli’ye sunulduğunu belirtti. KESK Genel Sekreteri yaptığı açıklamada Çaycuma halkının ihraç edilen öğretmenlerini geri istediğini Milli iradeden tavır koyarak gösterdiklerini vurgularken, halkın talebinin bu konuda net olduğunu ifade etti.

MİLLETVEKİLİ DE VAR BELEDİYE BAŞKANI DA

Toplanan 3500 imza içerisinde Milletvekilinin, Belediye Başkanının da imzası olduğu açıklanırken, halkın her kademesinden imza toplandığı belirtildi. Yapılan açıklamada OHAL döneminde hukuki dayanağı olmayan tüm işlemlerin iptal edilmesi gerektiği belirtilirken, ihraç edilenlerin de görevlerine iadesi istendi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Bizimkilerde sendikacı. Onların yaptığını donumun lastiği de yapar. Eğitim bir senden bahsediyorum. İktidarın maşrapası.

  2. Helal olsun gidip ne b…tan bir sendikaya üye olmuşuz arkadaş…Adamlar vitrine öyle iyi insanları koydular ki hepsi öyle insanlar sandık.Ne aptalmışız.Aktif lafını duyduğum her ortamda içim garip oluyor

  3. Eğitim-Sen her zaman kazanır. Destekliyor ve sendikamla gurur duyuyorum. Arkadaşlarımızın göreve döneceğinden, tazminat alacağından, arkadaşlarımızın ihrac edilmesinde parmağı olanların cezalandırılacağından eminim. Biz başkalarına benzemeyiz. Asla vaz geçmeyiz, asla diz çökmeyiz…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM