Milli Eğitim Aday Öğretmenlere Zorla Sendika Ziyareti Yaptırıyor

Milli Eğitim Aday Öğretmenlere Zorla Sendika Ziyareti Yaptırıyor Bursa ili Mudanya ilçesi Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öyle bir aday öğretmen uyum süreci planlaması yapmış ki tebrik etmemek elde değil (!) Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Aday Öğretmenlerin uygulaması gereken okul dışı faaliyet programı aşağıda yer almaktadır. Site takipçilerimizden bize gelen bu resime göre, […]

Milli Eğitim Aday Öğretmenlere Zorla Sendika Ziyareti Yaptırıyor

Milli Eğitim Aday Öğretmenlere Zorla Sendika Ziyareti Yaptırıyor

Bursa ili Mudanya ilçesi Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öyle bir aday öğretmen uyum süreci planlaması yapmış ki tebrik etmemek elde değil (!)

Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Aday Öğretmenlerin uygulaması gereken okul dışı faaliyet programı aşağıda yer almaktadır.

Site takipçilerimizden bize gelen bu resime göre,

Aday öğretmenlerin okul dışı faaliyet programında 4.hafta olarak belirtilen yerde Mudanya Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) ziyareti bulunmaktadır.

Bir ilçe milli eğitim müdürlüğü aday öğretmenleri neden sendikaya götürüyor? Eğer ilgili sendikaya götürüyorsa ilçede yer alan diğer sendika temsilciliklerine de götürecek mi? Yoksa sadece Eğitim Bir-Sen’e mi götürecek?

İddia edildiği gibi bu planlama doğru ise Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı bu planlama tamamen yanlı, objektif olmayan bir planlamadır.

Öğretmenler İçin olarak bu programı uygun görmüyoruz. Herkese adil, eşit yaklaşılması gerekilmekte olup yapılan yanlıştır.

Eğitim Bir-Sen ziyareti yapmayan aday öğretmenler mülakatı geçemeyecek. Aday öğretmen mülakatı geçmesi için Eğitim Bir-Sen’e ziyarette bulunacak.” söylemleri Mudanya içinde konuşulmaya başlanmış.

Aday Öğretmenler Sendikaya Üye Olamasınlar

Haberini sizlerle paylaşmıştık. TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin olarak biz de site yazarımızın görüşündeyiz. Aday öğretmenler kesinlikle sendika üyesi olamasınlar, baskıdan, korkudan, yanlı olmaktan uzak tutulsunlar.

Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu haberimize açıklama getirebilir. Açıklamalarını buradan yayınlarız. Ancak bu duruma açıklama getirilmezse Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bunu kabullenmiş olur.

 

Sendika Haberleri
Aday Öğretmenler İle İlgili Sendika Haberleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM