Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Görevi Ücretlerini Düşürdü

MEB son dönemde yaptığı değişiklik ile Açık Öğretim Lisesi Sınavı ile Açık Öğretim Ortaokulu Sınavında görev alacakların ücretlerinde düzenleme yapmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Görevi Ücretlerini Düşürdü

Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Görevi Ücretlerini Düşürdü

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dönemde yaptığı değişiklik ile Açık Öğretim Lisesi Sınavı ile Açık Öğretim Ortaokulu Sınavında görev alacakların ücretlerinde düzenleme yapmıştı.

Yapılan düzenleme de sınav komisyon görevlilerinin sınav ücretleri düşürüldü.

SINAV GÖREV ÜCRETİ DÜŞÜRÜLDÜ

Görevini belirttiğimiz MEB personelleri olan; Bölge Sınav Koordinasyon Kurulu başkanı olan Milli Eğitim Müdür, Bölge Sınav Yürütme Komisyonu başkanı olan Şube Müdür, Bölge Sınav Yürütme Komisyon Üyesi olan Şube Müdürü, Bölge Sınav Yürüt. Destek Gör. Sınav Hiz. Şefi, Bölge Sınav Yürüt. Destek Gör Özel Öğretim Şefi, Şehiriçi Sınav Evrakı Nakil Kor.Görevlisi, Şoför ve Hizmetli olarak görev yapanların sınav görev ücretleri düşürüldü.

ÖĞRETMENİN SINAV GÖREV ÜCRETİ ARTTI

Yukarıda belirttiğimiz görevlilerin düzenleme ile sınav ücretleri düşürülürken sınav yapılan okulun müdürü ve sınavda görev alan öğretmenlerin sınav görev ücretleri arttırıldı.

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada yapılan bu düzenleme ile sınav ücretlerinin düşürülme nedeni MEB’e ve Maliye Bakanlığı’na sorulmuş.

Türk Eğitim-Sen Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Maliye Bakanlığı’na yazmış olduğu yazıda ücret dengesizliğinin giderilmesini ve sınav görev ücretlerinin düşürülmemesini talep etmiştir.

Türk Eğitim-Sen Tarafından Yapılan Açıklama;

MEB’İN SINAVLARINDAKİ ÜCRET DÜŞÜŞÜNÜN DÜZELTİLMESİNİ İSTEDİK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Sınav Ücretlerinde değişikliğe gidilmiştir. İlgili değişiklikle, Bölge Sınav Koordinasyon Kurulu (MEM) (Müdür), Bölge Sınav Yürütme Kom. Bşk. (Şb. Md.), Bölge Sınav Yürütme Kom Üyesi (Şb. Md.), Bölge Sınav Yürüt. Destek Gör. Sınav Hiz. Şefi, Bölge Sınav Yürüt. Destek Gör Özel Öğretim Şefi, Şehiriçi Sınav Evrakı Nakil Kor.Görevlisi, Şoför ve Hizmetli olarak görev yapanların, eski sınav ücretlerine oranla sınav ücretleri düşürülmüştür.

Türk Eğitim-Sen olarak, sınav ücretlerindeki düşüş nedeninin tarafımıza bildirilerek, ücretlerin eski oranları üzerinden arttırılması ve ücret dengesizliğinin giderilmesi için, gerekli düzenlemenin yapılması hususunda; MEB ve Maliye Bakanlığı’na talepte bulunduk.

Türk Eğitim-Sen tarafından MEB’e yazılan yazı için TIKLAYINIZ

Türk Eğitim-Sen tarafından Maliye Bakanlığı’na yazılan yazı için TIKLAYINIZ

Sendikalardan Son Haberler
Sendika Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
meb sınav ücreti

1 Yorum

  1. Özel öğretim kurumları genel müdürlüğündeki direksiyon sınavı görevi ücretleri günlük net 535 TL. Tam bir israf değil mi? Bunu da 100 TL ye düşürse bakanlık.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM