Numan Kurtulmuş; FETÖ en çok STK’ları, sendikaları lekeledi

Numan Kurtulmuş sendika ve STK’lar tarafından düzenlenen organizasyonda konuştu. Kurtulmuş FETÖ konusunda uyarılarda bulunurken, meslekten ihraç edilen suçsuz olanlarında yakın zamanda çıkacak KHK ile göreve döneceklerini açıkladı.

Numan Kurtulmuş; FETÖ en çok STK’ları, sendikaları lekeledi

Numan Kurtulmuş; FETÖ en çok STK’ları, sendikaları lekeledi

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş açılış ve incelemeler için Ordu’da. Kurtulmuş Ordu’da sivil toplum kuruluşları, sendika temsilcileri tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Kurtulmuş yaptığı açıklamada FETÖ ve sivil toplum kuruluşları arasındaki bağlantıya değinerek sendika temsilcilerini, STK temsilcilerini FETÖ konusunda uyardı. Kurtulmuş, arkasını terör örgütüne dayamış bir sivil toplum kuruluşunun olamayacağını ve buna asla izin verilemeyeceğini belirtti.

STK TEMSİLCİLERİNE FETÖ UYARISI

Ordu’da kolej, okul açılışı yapan Kurtulmuş, Ordu’da düzenlenen Bal Festivali’ne katıldı. İki gün boyunca Ordu’da kalacak olan Kurtulmuş, bir dizi inceleme çalışması için Ordu’da. Numan Kurtulmuş sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile de bir araya geldi.

DERNEK VE VAKIFLAR ATLAMA TAŞI DEĞİLDİR

Numan Kurtulmuş sendika ve STK temsilcilerine yaptığı konuşmada, dernek ve vakıfların araç olarak bir atlama taşı olarak görülmemesi gerektiğini belirtti. Eğer dernek, vakıf ve STK’ların bir atlama taşı buraların bir araç olarak görülmesi halinde oralardan hayır beklenmemesi gerektiğini açıklayan Kurtulmuş, FETÖ’cülerin bu şekilde dernek, vakıf, STK gibi yerleri kirlettiğini belirtti.

GERÇEKLER YILLAR SONRA

Kurtulmuş 15 Temmuz hain darbe girişiminde gerçeklerin ortaya çıkmasının yıllar alabileceğine değinirken, 15 Temmuz gecesine ilişkin şu anda bilinmeyen önemli detayların da yıllar sonra ortaya çıkabileceğini açıkladı. Tüm bu gelişmelerin, detayların takip edildiğini açıklayan Kurtulmuş, ülkenin bir daha böyle bir hainlikle karşı karşıya kalmaması için gereken önlemlerin alınmaya çalışıldığını belirtti. Numan Kurtulmuş meslekten ihraç edilen kamu personelleri arasında mağdur olanların olduğunu, bazı konularda yanlışlık yapıldığını, gerekli düzeltmelerin yapılarak yakın zamanda bir iade KHK’si çıkacağını belirtti.

FETÖ’NÜN EN ÇOK KİRLETTİĞİ ALAN, STK’LAR

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş sivil toplum temsilcilerine seslenirken FETÖ ile STK’lar arasındaki yapıya değindi. Kurtulmuş FETÖ’nün en çok kirlettiği alanın STK alanı olduğunu açıkladı. Terör örgütü FETÖ’nün iki yüzü olduğunu bir yüzünün 15 Temmuz’da ortaya çıktığını belirten Kurtulmuş, ortaya çıkan yüzü ile milletin kanına giren bir tehlikeli örgüt olduğunun anlaşıldığını açıkladı.

HER KİM OLURSANIZ OLUN ÖNCE SİVİL OLUN

Numan Kurtulmuş açıklamasında, her bir vakfınızı, derneğinizi, sendikanızı, iş adamları derneğinizi, her kim olursanız olun önce sivil olmanız lazım ifadesini kullandı. Kurtulmuş, devletin desteği ile devletin gölgesinde olduğu bir STK olmaz açıklamasında bulundu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM