O Öğretmen İçin Sendika Kavgası

O Öğretmen İçin Sendika Kavgası O Öğretmen İçin Sendika Kavgası yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz gencecik kardeşimiz Cansel Buse K. üzerinden yeni bir tartışma başlatıldı. Gözaltına alınan şüpheli öğretmen Bayram Ö.’nün hangi sendikaya üye olduğu tartışılmaya başlandı. Aydınlık Gazetesi “Cemaat’in sendikasına üye olduğunu” belirtmişti. Aynı zamanda Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Bayram Ö.’nün “Eğitim Bir-Sen ve […]

O Öğretmen İçin Sendika Kavgası

O Öğretmen İçin Sendika Kavgası

O Öğretmen İçin Sendika Kavgası yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz gencecik kardeşimiz Cansel Buse K. üzerinden yeni bir tartışma başlatıldı.

Gözaltına alınan şüpheli öğretmen Bayram Ö.’nün hangi sendikaya üye olduğu tartışılmaya başlandı.

Aydınlık Gazetesi “Cemaat’in sendikasına üye olduğunu” belirtmişti. Aynı zamanda Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Bayram Ö.’nün “Eğitim Bir-Sen ve bir başka sendika olmak üzere iki sendikaya üyeliğinin bulunduğunu” söylemişti.

Lakin ya yetkili sendika başkan vekili Latif Selvi bilmiyor ya da işine gelmiyor. Sayın Selvi, Öğretmenler İçin olarak size mevzuatı okumanızı tavsiye ederiz.

Çünkü;

Bir öğretmenin sendikal mevzuat gereği aynı anda birden fazla sendikaya üye olması mümkün değildir.

Aydınlık’ta ve diğer basın organlarında çıkan haberlerden sonra cemaate yakınlığı ile bilinen Aktif Eğitimciler Sendikası açıklama yaptı;

 

Kayseri’de yaşanan müessif saldırının faili Bayram Ö. Aktif Eğitim-Sen tarihinin hiçbir döneminde sendikamızın üyesi olmamıştır.

Gazete haberinde Bayram Ö.’nün halen Eğitim Bir-Sen üyesi olduğu belirtilmektedir.

Ayrıca okul müdürü soruşturma sonucunda açığa alındı. Okul müdürü E.E’nin Eğitim Bir-Sen üyesi olduğu vurgulanmaktadır.

Sendikalar öğretmen, memur, çalışan hakkını savunan kurumlar olmalıdır. İyi olunca kabullenen, sıkıntıyı görünce reddeden diyaloglar içerisinde olmamalıdır. Bugün bu öğretmen anladığımız kadarıyla Eğitim Bir-Sen üyesi ve sendikanın başkan vekili bunu reddetmeye çalışıyor.

Öğretmenler İçin olarak suç şahsidir, üyesinin işlediği suçtan dolayı hangi sendika olursa olsun o sendikanın üyeleri töhmet altında bırakılmamalıdır. Bu yönde bir açıklama her şeyi açıklar.

Sendikaların haline bak…

Bayram Ö. hakkında site olarak açıklama yapmıyoruz. Suçu kesinleşip ceza aldıktan sonra haberimiz yapılacaktır. Şimdilik aşağıdaki haberimiz yeterlidir.

Bunu Yapan Öğretmen Olamaz! Olmamalı!

O Öğretmen İçin Sendika Kavgası
O Öğretmen İçin Sendika Kavgası

 

Sendika Haberleri
Sendika Haberleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Kötü olay olunca başları ağrımasın diye çık açıklama yap, ve yaptığın açıklama 4688 sayılı kanuna aykırı olsun. onu bırak herkes biliyor ki bir kişi aynı anda iki sendikaya üye olamaz. nasıl bir açıklamadır bu talihsizlik !!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM