Öğretmen atamaları ve görevde yükselmelerde liyakat esas alınmalı

AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici yaptığı açıklamada öğretmen atamalarında ve görevde yükselmelerde liyakat vurgusu yaptı.

Öğretmen atamaları ve görevde yükselmelerde liyakat esas alınmalı

Öğretmen atamaları ve görevde yükselmelerde liyakat esas alınmalı

“Mülakat Kaldırılmalı, Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır” açıklaması Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici’den geldi. Öğretici yaptığı açıklamada liyakat vurgusu yaparken MEB’in mülakatı kaldırmasını istedi.

VİZYON BELGESİNDE LİYAKAT VURGUSU

Anadolu Eğitim Sendikası Mehmet Alper Öğretici öğretmen atama ve görevde yükselmelerde uygulanan mülakat ile ilgili açıklamalarda bulunurken 2023 eğitim vizyonu toplantısında en çok kullanılan kelimenin liyakat olduğunu belirtti. AES Genel Başkanı öğretmen atamaları başta olmak üzere tüm alanlarda mülakatın kaldırılmasını ve liyakatin esas alınması gerektiğini ifade etti.

Öğretici tarafından yapılan açıklama;

“Vizyon belgesinin açıklanması sırasında en çok kullanılan kelime LİYAKAT idi. Vizyon belgesi açıklanırken mülakatın kaldırılması vurgusunu da beklerdik. Öğretmenliğe ilk adımda KPSS den sonra uygulanan mülakat kaldırılmalıdır ve ilk düğme yanlış iliklenmeden kurtarılmalıdır. Ehliyet ve liyakatin olmadığı yerde bir çok sorunla karşılaşmak kaçınılmazdır, nitekim günümüzde eğitim alanında bunun faturasını ödüyoruz. Bu nedenle öğretmen atamaları ve görevde yükselmeler başta olmak üzere tüm alanlarda mülakat kaldırılmalı ehliyet ve liyakat esas alınmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM