Öğretmenler arasında yaşanan ek ders adaletsizliği ne zaman giderilecek?

AES Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Alper Öğretici yaptığı açıklamada sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenleri arasında yaşanan ek ders adaletsizliğine değindi.

Öğretmenler arasında yaşanan ek ders adaletsizliği ne zaman giderilecek?

Öğretmenler arasında yaşanan ek ders adaletsizliği ne zaman giderilecek?

Uzun süredir tartışma konusu olan ancak halen önemli bir gelişme yaşanmayan öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliğini Anadolu Eğitim-Sendikası tekrar gündeme getirdi. Sendikanın teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Alper Öğretici tarafından yapılan açıklamada “EK DERS ADALETSİZLİKLERİ NE ZAMAN GİDERİLECEK?” sorusunu yöneltti.

ÖĞRETMENLER ARASINDA YAŞANAN EK DERS ADALETSİZLİĞİ

Sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenlerinin maaş karşılığı ek ders saatinin 18 saat olduğunu hatırlatan Mehmet Alper Öğretici, branş öğretmenlerinin maaş karşılığı ek ders saatinin ise 15 olduğunu belirtti. Bu yaşanan farklılıktan dolayı ortaya çıkan adaletsizliğin çoğu defa dile getirildiğini ifade eden Öğretici, buna rağmen bunun MEB kanadında olumlu karşılık bulmadığını vurguladı. Anadolu Eğitim-Sendikası sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından 28 Ekim tarihinde yapılan açıklamaya işaret edildi.

Çelik ve Aydoğdu’nun Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonunda idareciler ve MEB personelleri ile bir araya gelerek yaptıkları toplantıyı hatırlatan Alper Öğretici,  toplantıda ek ders adaletsizliğinin düzeltileceğini müjdeleyen iki yetkilinin aynı zamanda sınıf öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri maaş karşılığının 15 saate düşürülmesi yönünde çalışmaların başlatıldığı bilgisi verdiğini de belirtti.

BU KONUDA HABERLER YAPILDI

AES Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Alper Öğretici, Çelik ve Aydoğdu tarafından yapılan bu açıklamalardan sonra basında öğretmenlere müjde olarak haberlerin yer aldığının altını çizerken açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Görüyoruz ki aradan geçen 2 yıllık süre zarfında herhangi bir çalışma ve iyileştirme yapılmamıştır. Bakanlığımızın bu mağduriyeti daha fazla uzatmadan bir an önce gidermesini bekliyoruz.Eğer ek ders adaletsizliği düzeltilirse sınıf ve okul öncesi öğretmenlerinin haftalık maaş karşılığı 18 saatten 15 saate düşürülecek ve böylece öğretmenlerimiz haftada 3 saat, ayda 12 saat fazla ek ders almış olacak. Anadolu Eğitim Sendikası olarak konunun takipçisi ve müjdeleyicisi olmanın sorumluluğunu ve mutluluğunu yaşamak istiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Meslek dersleri öğretmenlerinin maaş karşılığı 20 saat bu konuya nasıl bir çözüm üretmeyi düşünüyorsunuz

  2. Özel eğitimcilere gene yok. Meb yüzünden öğretmenliği bırakacağım. Nereye gidersek ikinci planda yüz nasıl bir alan bu…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk