Öğretmenlere şiddet uygulayanlar cezalandırılmalı ve kamu davası açılmalı

Son bir haftada iki ayrı ilde yaşanan öğretmene şiddet olayı eğitimcilere yönelik şiddetin arttığını göstermektedir. Gerek sosyal medyada gerekse basın açıklaması ile meydablarda öğretmenler şiddet olaylarını protesto etmeye başladı.

Öğretmenlere şiddet uygulayanlar cezalandırılmalı ve kamu davası açılmalı

Öğretmenlere şiddet uygulayanlar cezalandırılmalı ve kamu davası açılmalı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan açıklamada ise öğretmenlere şiddet uygulayanlara şikâyete gerek kalmadan kamu davası açılması gerektiği belirtildi. Talip Geylan Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz’ın bıçaklanması üzerine açıklamada bulundu.

SORUMLULAR CEZALANDIRILMALIDIR

“Yeter artık! Bu saldırılara daha nereye kadar tahammül edilecek?” ifadesini kullanan Talip Geylan öğretmenlere yönelik saldırılara tepki gösterdi. Milli Eğitim Bakanlığına ve yetkililere çağrıda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan, öğretmenlere, eğitimcilere şiddet uygulayanların cezalandırılmasını ve kamu davası açılmasını istedi.

TALİP GEYLAN; KAMU DAVASI AÇILSIN

Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz dün yaşanan olayda okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklanmıştı. Geçtiğimiz cuma günü de Ağrı’nın Patnos ilçesinde Aktepe YBO okul müdürü bir öğrencinin ağbisi tarafından sırtından bıçaklanarak merdivenlerden iteklenmişti. Öğretmenlere şiddet uygulayanlara kamu davası açılması yönünde açıklama yapan Talip Geylan açıklamasında “MEB’e çağrıda bulunuyoruz: Öğretmene şiddet sorumluları en ağır şekilde cezalandırılması ve hatta bir şikâyete gerek kalmadan sorumlular hakkında kamu davası açılarak takip edilmesi hususunda yasal düzenlemeler yapılmalıdır. MEB, çalışanların güvenliği için sorumluluk almalıdır.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM