Öğretmenlere tanınan ikinci özür grubu ataması sorunları çözmeyecek

Eğitim-İş sendikası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlere tanınan ikinci hak için açıklamalarda bulundu.

Öğretmenlere tanınan ikinci özür grubu ataması sorunları çözmeyecek

Öğretmenlere tanınan ikinci özür grubu ataması sorunları çözmeyecek

“İkinci özür grubu ataması sorunu çözmekten uzaktır” açıklaması Eğitim-İş sendikasından geldi. Sendika tarafından yapılan yazılı açıklamada ve MEB’e gönderilen resmi yazıda özür grubundan yer değiştirmeyen öğretmenlere il/ilçe emri verilmesi istendi.

ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ

Sendika tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının 5-7 Eylül 2018 tarihlerinde başvuru alarak özür grubundan atanamayan öğretmenlere tekrar yer değiştirme hakkı tanıdığını hatırlattı. Eğitim-İş ikinci özür grubuna açılan kontenjanlar ile öğretmenlerin durumlarını değerlendirerek “Fakat ilk başvuruda olduğu gibi ya hiç kurum açılmamış ya da talebi karşılamaya yönelik bir artış olmamıştır.” açıklamasında bulundu.

ATAMA SORUNU ÇÖZMEKTEN UZAK

“Normların ya da boş kadroların değişmesine yönelik bir adım söz konusu olmadığına göre bu atamanın sorunu çözmekten uzak olduğu açıktır.” açıklamasında bulunulurken “Bazı öğretmenlerimiz 01-07 Ağustos sonrasında dahi kurum açılmadığı için tercihte bulunamamışlardır.”  denildi.

Sendika tarafından MEB’e gönderilen özür grubu yazısı;

Özür grubundan yer değiştirmeyen öğretmenler
Özür grubu mağduriyeti

İL/İLÇE EMRİ VERİLMELİDİR

Eğitim-İş bu sorunların giderilmesi için tek çözümün özür grubundan atanamayan öğretmenlere il/ilçe emri verilmesidir açıklamasında bulunurken “MEB’in il/ilçe emrini (01-07 Ağustos başvurularına göre) uygulamasını, il içi özrü bulunan ve yıllardır sorunları çözülmeyen öğretmenlere yönelik de adımlar atılmasını talep ettik.” açıklaması yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim