Öğretmenlerin alan değişikliği ile ilgili İsmail Koncuk açıklama yaptı

Aralık ayında yapılacak olan alan değişikliği ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığından 2017 yılı alan değişikliği kılavuzu yayınlanması beklenirken Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’tan açıklama geldi.

Öğretmenlerin alan değişikliği ile ilgili İsmail Koncuk açıklama yaptı

Öğretmenlerin alan değişikliği ile ilgili İsmail Koncuk açıklama yaptı

MEB geçtiğimiz aylarda 2017 yılı alan değişikliği ile ilgili duyuru yayınlamış ve Aralık ayı içerisinde öğretmenler için alan değişikliği takvimi açıklamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı halen resmi bir kılavuz yayınlamadı. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada öğretmenlerin alan değişikliği konusuna değindi.

MEB ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPACAK

İsmail Koncuk yaptığı açıklamada MEB’in açıkladığı takvim kapsamında öğretmenlerin alan değişikliğini yapacağını belirtirken yönetmeliğe rağmen Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlerin alan değişikliğini uzun süredir yapmadığını vurguladı. Uzun süredir yapılmayan alan değişikliğinden dolayı talep ve beklentilerin arttığının altını çizen Koncuk, tüm taleplerin karşılanmasının zor olduğuna değindi. Öğretmenlerin alan değişikliği konusunda taleplerin yerine getirilmemesinde ve bu taleplerin artmasında sorumlunun MEB olduğunu ifade eden Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, alan değişikliği taleplerinin zaman içerisinde yavaş yavaş kademeli olarak yapılmış olması durumunda bu hale gelinmemiş olacağını belirtti.

MEB ÖĞRETMEN TALEPLERİNİ SEYRETTİ

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenler için yapılması gereken alan değişikliği konusunda MEB personelleri taleplerini görmezden geldiğini ve seyrettiğini açıklayan Koncuk; “Bu konuda Türk Eğitim Sen olarak ortaya koyduğumuz geçmiş tekliflerimiz incelendiğinde, alan değişikliğinin her yıl yavaş yavaş yapılmasının bu talebi zamanla ortadan kaldıracağını söylediğimiz görülecektir, ancak MEB, maalesef bu konuda, seyretmekten başka bir şey yapmamıştır.” ifadesini kullandı.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ HER YIL DÜZENLİ OLARAK YAPILMALIDIR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un öğretmenlerin alan değişikliği konusunda yaptığı açıklamasından bir kısım;

İsmail Koncuk

Milli Eğitim Bakanlığına bir öneride de bulunan İsmail Koncuk alan değişikliğinin kişilerin probleminden ziyade eğitimin problemi olarak görülmesini ve öğretmenlerin alan değişikliği, alan daralması konusundaki talepleri için MEB’in özel bir daire başkanlığı oluşturarak bu konuyu takip etmesi gerektiğini belirtti.


Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 540 ek atama yapıldıysa hangi alan degisikligi açılacak.Bulundugun ilde alan yoksa olacak.Ac 25 yer türkiye geneli alan degisikligi yapilsin

  2. yan alan olmazsa çözüm olmaz. bari alan değişikliği diye iki de bir sınıfçıları rahatsız etmeyin. sınıfçılar çok fazla, sayılarının azalması gerek. hele hele tekli eğitime geçildikten sonrası çok daha vahim olacak… bunun tek çözümü yan alan değişikliği… bunu bir tek ben mi görüyorum… ilginçççç….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk