Öğretmenlerin alan değişikliği kontenjanları açıklanmalıdır

Eğitim-İş sendikası öğretmenlerin alan değişikliğine dair kontenjanların açıklanmasını istedi.

Öğretmenlerin alan değişikliği kontenjanları açıklanmalıdır

Öğretmenlerin alan değişikliği kontenjanları açıklanmalıdır

Eğitim-İş sendikası tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yapılan yazılı başvuruda öğretmenlerin alan değişikliğine dair kontenjanların açıklanması istendi. Sendika alan değişikliğinde mağduriyet yaşanmamasına dikkat çekerken “Bakanlığa yaptığımız başvurularda bu yıl da alan değişikliğinin yalan olmamasını talep etmiştik.” ifadesine yer verildi.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE AÇILAN KONTENJANLAR

Eğitim-İş illerden gelen şikayetlere değinirken, birçok ilde açık fazla olmasına rağmen diplomaya bağlı alan değişikliğine açık bulunan normların çok azının yansıtıldığı belirtildi. Açıklamada “Bakanlık ilk kez ön başvuru alanlarla ilgili talepleri de bir bakıma belirlemiştir. Sadece diplomaya dayalı olarak açılan alan değişikliğinde tercihlerin açılması yani boş kontenjanların yansıtılması ile beraber bir çok ilde sorunlar olduğu, açık bulunduğu halde bazı alanlarda hiç kontenjan açılmadığı anlaşılmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Eğitim-İş sendikasından MEB’e yapılan alan değişikliği talep başvurusu resmi yazı;

Eğitim-İş sendikasından Alan değişikliği kontenjanları için talep başvurusu.
Alan değişikliği kontenjanları

Eğitim-İş merkez yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada “MEB’in alan değişikliğine ilişkin ülke genelinde açılan boş kontenjanları kamuoyu ile paylaşmasını istiyoruz. Aynı zamanda sisteme yansıtılan kontenjanların hangi kriterlere göre belirlendiğinin de paylaşılması gerekir. Konuya ilişkin olarak bakanlığa başvuruda bulunarak talebimizi ilettik.” ifadelerine yer verilirken alan değişikliği kontenjanlarının açıklanması istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Kayseri de çalışmaktayım branşındaihtiyac olmasına ragmen kontenjan sayısı yetersiz ihtiyaç tam olarak açıklanmalı.Yaziniza tamamen katılıyorum çözüm bekliyorum.

  2. Konya da öğretmenim alan değişikliği için konaklama ve seyahat öğretmenliği ön başvurumu yaptım onaylandı. tercihlerde Seçtiğiniz branşa ait kontenja bulunmamaktadır yazmakta. ilçemde branşımda 24 saat ders yükü ve norm açığı var neden açılmadığını veya açılacak mı? kontenjanlar neye göre belirleniyor? öğrenmek istiyorum…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM