Öğretmenlerin alan değişikliği konusunda beklentiler karşılanmalıdır

Öğretmenlerin alan değişikliği konusunda Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına talepte bulunuldu.

Öğretmenlerin alan değişikliği konusunda beklentiler karşılanmalıdır

Öğretmenlerin alan değişikliği konusunda beklentiler karşılanmalıdır

Türk Eğitim-Sen öğretmenlerin alan değişikliği konusunda Milli Eğitim Bakanlığına resmi yazı yazarak alan değişikliğinin beklentileri karşılaması gerektiğini vurguladı. Sendika ayrıca alan değişikliğine açılan kontenjanların azlığına da dikkat çekti.

AÇILAN KONTENJANLARIN DURUMU

Sendika tarafından yapılan açıklamada “Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nca alan değişikliğine bağlı atama işlemleri 12 Aralık tarihi itibariyle başlatılmış ve bugün itibariyle de başvuruda bulunanların tercihlerinin alınması işlemleri devam etmektedir. Ancak, tercih alınma işlemleri paylaşıma açıldığında branşlar bazında çok az sayıda kadronun açıldığı görülmüş, bu durum ise kamuoyunda ve alan değişikliği başvurusunda bulunacak öğretmenler arasında büyük hayal kırıklığı yaratılmıştır. ” ifadelerine yer verilirken diplomaya bağlı alan değişikliğine açılan kontenjanların beklentilerin altında kaldığına dikkat çekildi.

İlgili yazı;

Öğretmenlerin alan değişikliği kontenjanları için talepte bulunuldu.
Alan değişikliği

NORM KADROLAR GÜNCELLENDİ

Türk Eğitim-Sen diplomaya bağlı alan değişikliği öncesinde geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında norm kadroların güncellendiğini hatırlatırken “Branşlara göre ülke genelinde çok sayıda açık kadro bulunmakta iken alan değişikliği atamalarında çok az sayıda kadroya yer verilmesine anlam verilememiştir. Alan değişikliği atamalarında en son kapsamlı atamanın 2014 yılında yapıldığı dikkate alındığında, kadro kısıtlaması nedeniyle bugün çok sayıda öğretmenimiz mağdur edilmektedir. Açılan kadrolar kamuoyunda ki beklentiyi karşılayamamış, beklentinin çok altında kalmıştır. ” açıklamasında bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Konya da öğretmenim alan değişikliği için konaklama ve seyahat öğretmenliği ön başvurumu yaptım onaylandı. tercihlerde Seçtiğiniz branşa ait kontenja bulunmamaktadır yazmakta. ilçemde branşımda 24 saat ders yükü ve norm açığı var neden açılmadığını veya açılacak mı? kontenjanlar neye göre belirleniyor? öğrenmek istiyorum. beni bilgilendireceğinizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM