Öğretmenlerin il içi eş özrü yer değiştirmelerinde mağduriyet giderilmelidir

İl içinde yer değiştiremeyen öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için MEB’e talepte bulundu.

Öğretmenlerin il içi eş özrü yer değiştirmelerinde mağduriyet giderilmelidir

Öğretmenlerin il içi eş özrü yer değiştirmelerinde mağduriyet giderilmelidir

Türk Eğitim-Sen özür grubu yer değiştirmelerinde il içinde çeşitli nedenlere bağlı olarak yer değiştiremeyen öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı resmi başvuruda bulundu ve mağdur durumda olan öğretmenlerin yer değiştirme taleplerinin yerine getirilmesini istedi.

İL İÇİ ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ SÜRÜYOR

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından Ocak 2019 öğretmenlerin il içi ve il dışı özür grubu yer değiştirme takvimi ve atama duyurusu yayınlandı. Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takviminde, öğretmenlerin Ocak dönemi mazerete bağlı yer değiştirme işlemlerinde başvuruların 02.01.2019-07.01.2019 tarihleri arasında alınacağı, atamaların 18.01.2019 tarihinde yapılacağı hatırlatıldı. Türk Eğitim-Sen mazerete bağlı yer değiştirmelerde açılan kontenjanların yetersiz olması ve hizmet puanından kaynaklı birçok öğretmenin yer değiştiremediğini bu yüzden de mağduriyetler yaşandığını belirtirken bazı öğretmenlerin özrünün bulunduğu ilçe ile görev yaptığı ilçe arasında iki il arasındaki mesafeden daha uzak mesafe bulunduğunu vurguladı.

Türk Eğitim-Sen’in ilgili resmi yazısı;

İl içinde özür grubuna bağlı yer değiştiremeyen öğretmenlerin mağduriyeti için MEB'e başvuruda bulunuldu.
İl içi özür grubu mağduriyeti

Sendikanın açıklamasında “İlçe emri uygulamasının yapılmaması, aile bütünlüğünü sağlama noktasında ciddi bir mağduriyet yaratmakta, sağlık ve aile bütünlüğünün korunması gibi temel hakların ihlaline neden olmaktadır.” ifadelerine yer verildi ve 2019 Ocak ayı mazerete bağlı yer değişikliği işlemlerinde, il içi eş özrü yer değiştirme talebinde bulunacak öğretmenlerden kadro yetersizliğinden dolayı yer değişikliği yapamayacakların mağdur olacakları, bu öğretmenlere ilçe emri hakkı verilerek mağduriyetlerin önlenmesi hususunda MEB’e talepte bulunulduğu açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. 7 yıldır bu ne la -ne la bu -la bu ne ….. 7 yılın her bir günü için böyle böyle yazsam okumaktan usanırsın … biraz sınıfçıları ANLA MEB

  2. 16 saat ders icin.. 160 km yol gidip gelmekten biktim.. 11 sene oldu..yetmez mi..ilce emri istiyoruz..uvey evlat olmak istemiyoruz..

  3. İl içi ilçe emri istiyoruz.il içinde her gün kilometrelerce yol gidiyoruz.lutfen il emri gibi ilçe emri de verilsin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM