Öğretmenlerin kariyer sistemi ve alan değişikliği hakkında açıklama

İstanbul’da gerçekleşen Eğitim-Bir-Sen 39. Başkanlar Kurulu toplantısı sonrası yayınlanan toplantı sonuç bildirisinde öğretmenlerin kariyer sistemi ve alan değişikliği hususunda maddeler de yer aldı.

Öğretmenlerin kariyer sistemi ve alan değişikliği hakkında açıklama

Öğretmenlerin kariyer sistemi ve alan değişikliği hakkında açıklama

Sendikanın İstanbul’da düzenlediği şube başkanları toplantısı sonrası toplantı kararları yayınlandı. Yayınlanan kararlar içerisinde MEB personelleri için yeniden bir kariyer sistemi düzenlemesi yapılmasına değinilirken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir takvim çerçevesinde iş ve işlemlerin yapılması istendi.

ADİL BİR KARİYER SİSTEMİ

Eğitim Bir-Sen sonuç bildirisinde Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenler için mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak adil bir kariyer sisteminin uygulamaya geçirilmesinin önemine vurgu yapılırken öğretmenlere eğitim gördükleri alanlarında mesleğini yapmasına olanak tanınması gerektiğini belirtti. Eğitim camiasının uzun süredir beklediği ve eğitimcilerin haklı olduğu adil bir kariyer sisteminin MEB tarafından en kısa sürede hayata geçirilmesi talep edildi.

ÖĞRETMENLERİN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ

Eğitim-Bir-Sen 39. Başkanlar Kurulu toplantısı sonuç bildirisi içerisinde öğretmenlerin alan değişikliği hususu da yer alırken öğretmenlere alan hak ettikleri şekilde alan değişikliği için fırsat verilmesi istendi. Sendika kariyer ve alan değişikliği açıklamasında;

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin mesleki gelişimini sağlayacak adil bir kariyer sistemini uygulamaya koymalı ve öğretmenlere, eğitim gördüğü alanda mesleğini icra edebilmesine fırsat verecek alan değişikliği hakkını, ilan ettiği takvime bağlı kalarak bir an önce sağlamalıdır.

ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Aralik ayında yapilacak alan değışiklığı yan alanları olan öğretmenleride kapsıyormu?bilgis olan var mı?2004 yılında yan alan değışıkliğı bir kereye mahsus yapılďı Bizlere yapılan bu haksızlık giderilecek mi??

  2. Yöneticilikte mülakat sistemi iflas etmiştir. Siyasi partiler atamaları yapmaktadır. liyakat ortadan tamamen kalkmıştır. yöneticilik vasfı taşımayan insanlar siyasi parti bağlantılarıyla yüksek puanlar alarak atanmaktadır. FETÖ nün soru çalması ile bu durum arasında herhangi bir fark yoktur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM