OHAL inceleme komisyonu başvuru dilekçesi örneği

OHAL inceleme komisyonu başvurularında iki gün geride kaldı. Komisyon başvurusu ve OHAL komisyonu başvuru dilekçe örneği olarak Eğitim-Sen tarafından açıklama yapıldı.

OHAL inceleme komisyonu başvuru dilekçesi örneği

OHAL inceleme komisyonu başvuru dilekçesi örneği

Eğitim-Sen yaptığı açıklamada meslekten ihraç edilen üyeleri ve diğer kamu çalışanları için bilgi verdi. OHAL Komisyonuna Başvurular Nasıl Yapılacak? başlığı ile sendika komisyona yapılacak başvuru hususuna değindi. Meslekten ihraç edilenlerin ihraçla ilgili dava açmasının önemli olmadığına değinen sendika, dava açılsa da açılmasa da ihraç edilen herkesin kişisel olarak başvuru yapması gerektiğini açıkladı.

BAŞVURULAR KİŞİSEL OLACAK

Eğitim-Sen, ihraç edilen üyelerinin OHAL inceleme komisyonu başvurusu yaparken kişisel başvuru yapması gerektiğinin altını çizerken üyelerimizin Genel Merkez avukatları adına özel vekaletnamesi bulunmamaktadır açıklamasını yaptı. Resmi Gazete’de yer alan usul ve esaslar doğrultusunda komisyona internet başvurusu yapılması gerektiğini açıklayan sendika, elektronik ortamda yapılan başvuruya ait başvuru formuna eklenebilecek 10 sayfayı geçmeyecek ek dilekçe örneği sundu.

OHAL inceleme komisyonu başvurusu dilekçe örneği İNDİR (word)

OHAL inceleme komisyonu başvurusu ek dilekçe örneği şablonu içerisinde sendika tarafından düzenlenen giriş ve sonuç kısmı yer alırken, ilgili kısımların başvuru yapacak kişi tarafından doldurulması, gelişme kısmında da başvuranın dilediği hususları belirtmesi istendi. Meslekten ihraca neden olduğu düşünülen sendika üyeliği, banka hesabı, sendikal eylem/faaliyet hususlarının dilekçeye eklenmesi gerektiği ifade edilen açıklamada, komisyon başvuru formuna ilgili evrakların, eklerin eklenmesi istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

20 yorum

 1. 667 nolu khk ya göre ihraç oldum yani herhangi bir khk listesinde adım geçmedi. şu an başvurmayı deniyorum durumunuz uygun değildir gibi bir uyarı veriyor. sizce ne yapmalıyım?

 2. Elektronik ortamda oluşturacağımız dilekçe hesabı neye göre yapılıyor, karakter sayısı ile 6000 mi yoksa dilekçe örneğinde bahsedilen 10 sayfa mı ona göre bir dilekçe örneği oluşturacağım, sırf bu yüzden hala başvuru yapmadım diyebilirim, bunun dışında eklemek istediğimiz delilleri elektronik ortama dahil edebiliyor muyuz yoksa haricen fiziki olarak mı eklememiz lazım geliyor. Başvuru yapmış olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

 3. Universitede memurdum.ihrac edildim.avukatim basvuru yapsa olur mu.vekalet var cunku.universitede sahitlik tutanagi hazirlasam kimse imza atmaz.korkuyorlar cunku.derdimi nasil anlatacagim bilmiyprum.universitenin bank asya ile sozlesmesi vardi.bende kullandim ama ihrac oldum.is bankasinda da 14 binim vardi bank asyada 20bin .bi de sikayetler tabi.biran once herseyin duzelmesi temennim.terorist suclamasi cok agir

 4. Arkadaşlar merhaba, başka bir sayfada sordum ama cevap alamadım benim sayfa düzeni çok kötü oldu dilekçeyi yazarken.Yani satır sonları farklı farklı yerlerde bitti.Sizde de öyle mi oldu?Ben satır başı yaptığım için mi oldu acaba?

 5. Bu dilekçeyi 6000 karaktere indirgeyip sisteme mi bekleyeceğiz yoksa 10 sayfaya kadar uzun yazıp eke mı koyacağız? Çünkü sistemde dilekçe bölümünde 6000 karakter yazıyor ekstra olarak eke dilekçe koyduruyorlar mı?

 6. merhabalar…
  ben 667 sayılı khk nin 4. madde nin (f) fıkrasının Bakanlıklara verdiği yetki çerçevesinde oluşturulan komisyonun değerlendirmesi ile Bakan onayı ile ihraç edildim. yani ihraç khk numaram ve sıralı listelerde ismim yayınlanmadı. dolayısıyla mahkeme yolum açıktı ve mahkemeye verdim. mahkeme devam ediyor. fakat başvuruya esas usul ve esasların geçici madde 2 kafa karıştırıyor. ben komisyonlara başvurmam gerekiyor mu gerek miyor mu benim durumu mahkemeler mi karar verecek.
  teşekkürler

  • E-postanız geçersiz diyorsa biz nasıl yardımcı olalım size? Girdiğiniz bilgileri kontrol ederek deneyin eğer başvurunuzu explorer tarayıcıdan yapıyorsanız chrome deneyin, farklı tarayıcı deneyin. Mobilden başvuru yapmayın.

   • sayın editör dilekçeyi sistemde yazdırdığımız çıktıya ekleyip mi vereceğiz yoksa sistemde belirtilen dilekçe kısmına yazıp öyle mi çıktı olmamız gerekiyor. teşekkürler….

 7. ya ben basvurumu nasıl yapacağımdan emin olamadım…e posta kullandığım adresi yazıyorum geçersiz diyor…bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM