Okul öncesi öğretmenlerine teneffüs hakkı ile ilgili MEB cevap verdi

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yapılan “Okul öncesi öğretmenlerine ve öğrencilerine teneffüs hakkı verilmeli” başvurusuna Bakanlık cevap verdi.

Okul öncesi öğretmenlerine teneffüs hakkı ile ilgili MEB cevap verdi

Okul öncesi öğretmenlerine teneffüs hakkı ile ilgili MEB cevap verdi

MEB Personel Genel Müdürlüğü 12.10.2018 tarihli 19132964 sayılı “Okul Öncesi Öğretmenlerinin Teneffüs Hakkı” konulu resmi yazı Türk Eğitim-Sen’e gönderildi. Bakanlık tarafından gönderilen resmi yazıda konuyla ilgili sendikanın görüşünün yapılacak mevzuat düzenlemelerinde dikkate alınacağına işaret edildi.

OKUL ÖNCESİNDE TENEFFÜS

Milli Eğitim Bakanlığı Türk Eğitim-Sen’e verdiği cevapta “Okul öncesi eğitim yaşındaki çocukların hassasiyeti, bu alanın kendi özellikleri ve eğitim sistemimizin dinamikleri göz önünde bulundurularak, çocuklar ve öğretmenler için en ideal çalışma şartlarının oluşturulması için söz konusu yazınızda bahsi geçen konular yapılacak mevzuat düzenlemelerinde değerlendirmeye alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Personel Genel Müdürlüğünün Türk Eğitim-Sen’e yazdığı cevap;

Okul öncesi öğretmenleri teneffüs hakkı
Okul öncesi teneffüs

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Personel Genel Müdürlüğüne gönderilen okul öncesi öğretmenlerinin teneffüs hakkı ile ilgili görüş yazısı;

Teneffüs hakkı ile ilgili MEB görüş yazısı
Teneffüs hakkı

.

Anasınıfı öğretmen ve öğrencileri için teneffüs hakkı
Anasınıfı teneffüs hakkı

Okul öncesi öğretmen ve öğrencilerinin teneffüs hakkı için Milli Eğitim Bakanlığı’na Türk Eğitim-Sen tarafından yazılan yazıda; okul öncesi eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin ders saatlerinin 40 dakikaya düşürülerek, ders saatleri arasında teneffüs yapma hakkının verilmesini; şayet, teneffüs yapma hakkı verilmeyecek ise  okul öncesi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimize eğitimin aralıksız olmasından dolayı haftada 6 saat ilave ek ders ücreti ödenmesi talep edilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM