Özür grubundan atanamayan öğretmenlerle ilgili Ali Yalçın’dan açıklama

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın özür grubundan yer değiştirmeyen öğretmenlerin yer değiştirmesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığının çalışma yaptığını açıkladı.

Özür grubundan atanamayan öğretmenlerle ilgili Ali Yalçın’dan açıklama

Özür grubundan atanamayan öğretmenlerle ilgili Ali Yalçın’dan açıklama

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlerle ilgili açıklama yaptı. Ali Yalçın ikinci kez verilen yer değiştirmelerde Ağustos döneminde yer değiştiremeyen öğretmenlerin yaklaşık yarısının yer değiştirdiğini belirtirken geri kalan öğretmenlerin de MEB tarafından atanacaklarını söyledi.

MEB ATAMALARI GERÇEKLEŞTİRECEK

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar;

Özür ataması yapılamayan Öğretmenlere verilen ikinci tercih hakkıyla ilk atamada atanamayan öğretmenlerin yaklaşık yarısı yerleşti. Ancak norm olmadığı için atanamayan ve özrü çözülemeyen öğretmenler için yaptığımız görüşmeler sonucu bu arkadaşlar için de bir çözüm yoluna gidilecek. Özür ataması gerçekleştirilemeyen Öğretmenler herhangi bir başvuru yapmaksızın özrünün bulunduğu ildeki bir kurumla ilişkilendirilerek ataması gerçekleştirilecekler.

RESEN ATAMA MI OLACAK?

ogretmenlericin.com olarak Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın bu açıklamasından Milli Eğitim Bakanlığının yer değiştiremeyen öğretmenleri resen atama ile gitmek istedikleri il ve ilçelere atayacağını anlıyoruz. Bakanlık 10 Eylül 2018 tarihinde sonuçlandırdığı ikinci özür grubu atamalarında da resen atama yapmış, resen atanan öğretmenlere iptal hakkı da tanımıştı.Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Valla sizin bu kadrolu öğretmenlerden başka kimse uokmuş gibi çalışmanız yüzünden eşim ve ben sendikanızdan istifa ettik. İkimizde sözleşmeliyiz ve sözleşmeli öğretmenlerin halini görmemezliğe geliyprsunuz. Kadeoluların ki ailede bizimki yetiştirme yurdu mu? Elimden geldiğince sözleşmeli öğretmenleri sizin swnsikaya üye olmaması için uğraşcam. Gisin kadrolular iyeniz olsun

  2. Lütfen artık her iki atamada kontenjan açılmadığı için tercih yapamayan ve bundan dolayi gidemeyen biz özür grubunu da ďüşünün.

    • Bence de, hepimizin mağduriyeti giderilsin, uzaklık yakınlık durumlarına bakılarak resen atama yapılabilir

  3. Sayın sendika yetkilileri,sözleşmeli öğretmenlerin de sesini duyun artık. Sözleşmeli öğretmenler eşinden , çocuğundan uzatta. Bu konu içinde çalışma ve görüşmeler yapılsın artık, yeter!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim