Prof. Dr. Ünal Özdemir Türk Eğitim Sen genel başkanlığına aday oldu

Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya bölümü öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Ünal Özdemir Türk Eğitim-Sen Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Prof. Dr. Ünal Özdemir Türk Eğitim Sen genel başkanlığına aday oldu

Prof. Dr. Ünal Özdemir Türk Eğitim Sen genel başkanlığına aday oldu

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un bu hafta sonu yapılacak olan Türk Eğitim-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda aday olmayacağını açıklamasından sonra gözler genel başkan adaylarına çevrildi. Genel Başkan Koncuk mevcut Türk Eğitim-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan’ı destekleyeceğini açıklarken, şu anda Talip Geylan ile birlikte genel başkanlıkta Ünal Özdemir’in yarışacağı gözüküyor.

ÜNAL ÖZDEMİR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ülkü Ocakları ve MHP camiası tarafından bilinen tanınan Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Ünal Özdemir Türk Eğitim-Sen Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Özdemir 24-25 Şubat 2018 tarihinde yapılacak olan Türk Eğitim Sen 6. Olağan Genel Kurulunda genel başkanlığına adaylığını duyurdu.

Prof. Dr. Ünal Özdemir

Özdemir Türk Eğitim-Sen Genel Başkanlığı adaylığını açıkladığı açıklamasında kurulduğu günden itibaren Türk eğitim sisteminin bir parçası olarak, Türkiye’ye, Türk Milleti’ne hizmeti şiar edinmiş olan Türk eğitim sen ailesinin bir üyesi olduğunu söyledi. Karabük Şubesi üyelerinin teveccühü ile üst kurul delegesi olarak da hizmet edebilme fırsatı bulduğunu kaydeden Özdemir,”Yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, Türk Eğitim Sen ailesini temsil ve hizmet noktasında, daha iyi yerlere taşımak, bilgi ve birikimlerimiz ile zaten her an içerisinde olduğumuz davaya katkı sağlamak amacıyla genel başkanlığa adayım” dedi.

ÜNAL ÖZDEMİR ÖZGEÇMİŞİ

Prof. Dr. Ünal Özdemir Kimdir?

1970 yılında Safranbolu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Safranbolu’da tamamladı. 1988’de Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Coğrafya Eğitimi Anabilim dalında Yükseköğrenimine başladı. Bu bölümden 1992 yılında mezun olan Özdemir, 1994’de yüksek lisans 1998’de ise doktora eğitimini tamamladı. 2010 yılında Karabük Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümüne Doç. Dr. Olarak atandı. 2017’den beri Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünde Profesör unvanıyla görevine devam etmektedir.

Özdemir, Karabük Üniversitesi Senato Kurulu yeliği, Türk Savaş Sanatları Sayokan Dünya Federasyon Başkanlığı, Karabük TÜRKAV Başkan Yardımcılığı, Kardemir Karabükspor kulüp yöneticiliği, Karabük Ülkü Ocakları yöneticiliği ve Türk Eğitim Sen Karabük Şubesi Üniversite biriminde idari görevlerde bulundu.

Prof. Dr. Ünal Özdemir evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ünal Özdemir üniversitede hocamizdi harika cookta başarılı değerli bı hocamizdir İsmail bey gibi bı beyfendinin yerine gelecekse Ünal Özdemir gelmelidir Rabbim mmmuvam

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM